Тел. (03737) 3-12-91, пн-пт 8:30–17:30
Ел.пошта: rada@zmr.gov.ua
Адреса: Чернівецька обл., Чернівецький р-н,
м. Заставна, вул. Самоврядування, 9

Міський голова

Міський голова м. Заставна

Радиш Василь Йосипович

Погода в місті

Зараз на сайті

На сайті 95 гостей та 0 користувачів

Єдиний соціальний внесок зобов'язані сплачувати всі платники податків

Информує под   У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадують, що згідно п.3 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік», призупиняється дія п.1919 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування») згідно якого, фізичні особи підприємці звільнялися від сплати ЄСВ за себе, з 1 березня 2022 року до припинення або скасування воєнного стану та протягом 12 місяців після припинення або скасування воєнного стану. 

   Тобто з 01 січня 2025 року сплата ЄСВ фізичними особами підприємцями обов’язкова.

   Фізичні особи - підприємці, платники єдиного податку:

   Визначають базу нарахування ЄСВ самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ.

   При цьому сума ЄСВ не повинна бути менше мінімального страхового внеску(8 000 грн * 22% =1760 грн на місяць). Також Законом установлено, що у 2025 році розмір максимальної величини бази нарахування єдиного внеску дорівнює двадцяти розмірам мінімальної заробітної плати, встановленої законом. 

   Відповідно, максимальна база нарахування ЄВ, не може перевищувати 20 МЗП: 8000 грн*20=160 000 грн. Максимальний платіж: 160  000 грн * 22% = 35 200 грн на місяць. 

   Фізичні особи – підприємці (крім платників єдиного податку), особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерських господарств:

   Сплачують ЄСВ у розмірі 22% від суми доходу (прибутку), отриманого від відповідної діяльності. При цьому сума ЄСВ повинна бути не менше мінімального страхового внеску ((8 000 грн * 22% =1760 грн на місяць) за місяць, у якому отримано дохід (прибуток).

   Податківці нагадують, роботодавці сплачують за найманого працівника 22% ЄВ від мінімальної зарплати та  8,41% ЄВ за працівника з інвалідністю. 

Прокоментувати:

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
вгору
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний портал Верховної Ради України
Офіційний портал органів виконавчої влади України
Верховний Суд України офіційний веб-сайт
Чернівецька районна військова адміністрація
Заставнівський опорний ЗЗСО І-ІІІ ст. - Головна сторінка
Заставнівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів - Головна сторінка
Асоціація міст України - Головна сторінка
Гід з державних послуг
Заставнівська міська рада - YouTube
Ми у Фейсбуці - Заставнівська міська рада
Асоціація малих міст УКРАЇНИ
Чернівецька обласна військова адміністрація
Чернівецька обласна рада Офіційний сайт органу місцевого самоврядування
Заставнівська центральна районна бібліотека