Тел. (03737) 2-21-90, пн-пт 8:30–17:30
Ел.пошта: rada@zmr.gov.ua
Адреса: Чернівецька обл., Заставнівський р-н,
м. Заставна, вул. Гагаріна, 9

Міський голова

Міський голова м. Заставна

Радиш Василь Йосипович

Звіт за 2018 рік

Дошка оголошень

Погода в місті

Зараз на сайті

На сайті 587 гостей та відсутні користувачі

Продовжується акція - Посади дерево - збережи життя на Землі!

Посадити дерево – це не тільки подарунок планеті та кисень для людей, а й символ росту, розквіту та, врешті, плодів. У посадці дерев є щось глибоко символічне. Це сприяння розвитку та підтримка нового життя. Східні ж мудреці обіцяють кожному, хто посадить дерево – рік щастя.

Традиція щорічної висадки дерев є у багатьох країнах та на різних континентах: «День дерева» (Італія, Бельгія, Португалія)), «День лісопасадок» (Бразилія, Польща, Китай), «День посадки дерев» (Німеччина, Єгипет, Мексика), в Ізраїлі навіть є так званий Новий рік дерев («Ту бі-Шват»), в Японії ж цей день називають «Днем зелені»…

Тож учні 1-В класу (класовод Буганик Юлія Миколаївна) та 2-Б класу (класовод Стасюк Ганна Богданівна) Заставнівської гімназії 18 березня 2019 року вирішили підтримати цю традицію акцією "Посади дерево - збережи життя на Землі!", адже згідно з концепцією Нової української школи, екологічна грамотність та свідоме піклування про навколишнє середовище – одна з ключових освітніх компетентностей, а турбота, догляд за птахами та рослинами – гарний спосіб прищеплювати учням любов до природи.

Гімназисти прийшли весною в парк, щоб допомогти пасічникам Заставнівського району (голова Якимик Василь Іванович, заступник - Д'ячук Микола Васильович, члени спілки - Адамко Ігор, Рідель Денис, Адамко Михайло, Д'ячук Василь) садити дерева. Акція розпочалася виступом дітей, які поділилися враженнями від подиху весни. Пазюк Вадим прочитав вірш Т.Шевченка «Встала весна». «Все в парку співає, - висловилася Ковальчук Еліза. – І кожне дерево співає свою пісню». Буганик Давид забажав підійти і обійняти білокору берізку, яка співає ніжну пісню. Одовичен Роман запевнив, що буде відважним та сильним, бо почув від дуба мужню пісню. Про вербу, що схилилася, згадуючи про сумну осінь, холодні зиму і співає свою задумливу пісню згадала Чіботарь Дарина. Кучерявий Віктор прислухався до тривожної пісеньку горобини і застережливо попросив дітей не ламати дерев. Софійка Запаранюк почула запашну пісню липи і нагадала, що кожна її квіточка є домівкою для бджілки і медовою скарбничкою. У ролі липки виступила Шендеровська Катерина і прочитала вірш П.Воронька «Липка». Першокласники підхопили клич «Нема дерев – посадіть! Мало дерев – бережіть! Багато дерев – не губіть!» і закликали жити в гармонії з природою, цим самим продовжили екоакцію «Екологічна грамотність», яку прозпочали із догляду за птахами взимку, змайструвавши годівнички та взявши участь у Всеукраїнському конкурсі «Врятуй пташку – створи годівничку», де зайняли 2 місце серед 356 шкіл України. Також учні прохали нести добро у світ природи, допомагати нашій Україні розквітати.

Дружно і зацікавлено під керівництвом досвідчених садоводів діти висадили молоді деревця липи та ліщини в міському парку і на території гімназії. Пасічники не залишилися в боргу перед учнями-помагайликами, кожного почастували баночкою меду і запросили приєднатися до наступної акції.

Від імені учнів, вчителів та батьків 1-В та 2-Б класів Заставнівської гімназії висловлюємо щиру подяку спілці пасічників Заставнівського району за проведений майстер-клас із висаджування дерев, саджанці лип, ліщини, сакур та за солодкий мед!

Пам’ятайте, що тільки ваше добро збереже чарівний світ природи, а, отже, і життя на Землі! Нехай ним буде сповнене серце кожного з вас! Творіть добро скрізь і завжди!

Прокоментувати:

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
вгору
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний портал Верховної Ради України
Офіційний портал органів виконавчої влади України
Верховний Суд України офіційний веб-сайт
Заставнівська районна державна адміністрація
Заставнівський опорний ЗЗСО І-ІІІ ст. - Головна сторінка
Заставнівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів - Головна сторінка
Асоціація міст України - Головна сторінка
Заставнівська міська рада - YouTube
Ми у Фейсбуці - Заставнівська міська рада
Асоціація малих міст УКРАЇНИ
Газета Голос краю - Головна сторінка
Чернівецька обласна рада Офіційний сайт органу місцевого самоврядування
Заставнівська центральна районна бібліотека