Міський голова

Міський голова м. Заставна

Радиш Василь Йосипович

Звіт за 2018 рік

Дошка оголошень

Погода в місті

Зараз на сайті

На сайті 540 гостей та відсутні користувачі

Нелегальна зайнятість і зарплата “в конверті” – прямий шлях до злиденної старості

Неврегульованість трудових відносин, їх невідповідність законодавчим вимогам породжують серйозні ризики і для людей, котрі працюють за таких умов, і для держави загалом. Чимало роботодавців, керуючись корисливим прагненням уникнути чи мінімізувати сплату внесків, офіційно декларують заробітки найманих працівників у мінімальному розмірі або нижче, ніж вставлений законом мінімум, водночас виплачуючи підлеглим приховану від оподаткування «сіру» зарплату «в конвертах». Створюючи таким чином враження оманливого благополуччя, безвідповідальні керівники позбавляють своїх підлеглих державних гарантій, передбачених законом, прирікають їх на злиденне існування на старості літ. Вдаючись до використання таких тіньових схем, як оформлення неповної зайнятості при повному завантаженні робочого дня, договорів цивільно-правового характеру замість трудових, в Чернівецькій області роботодавці нараховують зарплату на рівні або меншого за мінімальний розміру понад 21 тисячі працівників.

З огляду на актуальність проблеми, яка, окрім того, зачіпає й інтереси нинішніх пенсіонерів, наражаючи на ризик порушення стабільності отримання пенсійних виплат, пенсійна служба області спільно з органами влади, контролюючими органами й іншими державними службами провадить активну діяльність, спрямовану на її вирішення. В першу чергу старається донести до свідомості страхувальників розуміння важливості дотримання законодавчих вимог з оплати праці та оформлення трудових відносин, роз’яснити негативні наслідки їх порушення як для найманих працівників, так для самих роботодавців, закликає до відповідальності перед державою і людьми. 

Забезпечення працівників гідними заробітками, не нижчими рівня соціальних стандартів, своєчасна сплата внесків – обов’язок кожного керівника, від виконання якого залежать соціальна захищеність і пенсійні перспективи підлеглих та його ділова репутація.

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області закликає буковинців рішуче відкидати пропозиції нелегальної зайнятості, вимагати від роботодавців гідної оплати своєї праці та своєчасної сплати внесків, щоб не опинитись без засобів для існування на старості років. Необхідно пам’ятати, що формування розміру пенсійної виплати напряму залежить від величини нарахованої зарплати, яка визначає суму єдиного соціального внеску. За мінімальних заробітків та мінімальних внесків на вищу пенсію, ніж мінімальна, годі й розраховувати, а за нелегальних умов праці можна взагалі залишитися без пенсійного забезпечення.

Кожен громадянин повинен чітко розуміти, що рівень його достатку після виходу на заслужений відпочинок залежить від сьогоднішніх умов праці та рівня її оплати. Нелегальна робота і зарплата “в конверті” – прямий шлях до злиденної старості, не прирікайте себе на такі перспективи!

Пресслужба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Прокоментувати:

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
вгору
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний портал Верховної Ради України
Офіційний портал органів виконавчої влади України
Верховний Суд України офіційний веб-сайт
Заставнівська районна державна адміністрація
Заставнівський опорний ЗЗСО І-ІІІ ст. - Головна сторінка
Заставнівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів - Головна сторінка
Асоціація міст України - Головна сторінка
Заставнівська міська рада - YouTube
Ми у Фейсбуці - Заставнівська міська рада
Асоціація малих міст УКРАЇНИ
Газета Голос краю - Головна сторінка
Чернівецька обласна рада Офіційний сайт органу місцевого самоврядування
Заставнівська центральна районна бібліотека