Тел. (03737) 2-21-90, пн-пт 8:30–17:30
Ел.пошта: rada@zmr.gov.ua
Адреса: Чернівецька обл., Заставнівський р-н,
м. Заставна, вул. Гагаріна, 9

Міський голова

Міський голова м. Заставна

Радиш Василь Йосипович

Звіт за 2018 рік

Дошка оголошень

Погода в місті

Зараз на сайті

На сайті 312 гостей та 2 учасників

ББПД інформує: відновне правосуддя для неповнолітніх

bezopl.prav.dopВідновне правосуддя для неповнолітніх,

які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення

З 2019 року в Україні почав діяти проект «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину», впроваджений Міністерством юстиції України, Офісом Генерального прокурора України на базі системи надання безоплатної правової допомоги за підтримки Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Навесні 2020 року програму поширили по всій території України.

Відповідно у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернівецькій області було проведено установче засідання, де вже наступним кроком стало підписання меморандумів про співпрацю з партнерами програми, а саме: філією Державної установи «Центр Пробації» у Чернівецькій області, громадською організацією «Буковинський центр медіації», Головним управлінням Національної поліції в Чернівецькій області, Службою у справах дітей Чернівецької ОДА та іншими учасниками програми.

Що таке відновне правосуддя та яку можливість надає дітям пілотний проєкт «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину»?

Неповнолітні нерідко вдаються до правопорушень — вдарити перехожого, свого друга чи однокласника, розбити вітрину чи вчинити ще якийсь негарний вчинок. Примирення неповнолітнього з потерпілим, відновлення соціальних зв’язків із суспільством — відновне правосуддя. Це процес, під час якого всі сторони – учасники конкретного правопорушення зустрічаються для колективного вирішення питання: що робити з наслідками правопорушення та їх впливом на майбутнє.

Програма відновлення для неповнолітніх надає можливість дітям не потрапляти під негативний вплив осіб, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі. Продовжувати навчання у школах та інших навчальних закладах. Надає дитині другий шанс, запобігає вчиненню повторних правопорушень.

Ця Програма застосовується за чотирьох умов:

– наявність потерпілої сторони (фізичної або юридичної особи);

– неповнолітній вчинив злочин невеликої або середньої тяжкості вперше;

– визнання неповнолітнім факту вчинення злочину;

– і неповнолітній, і потерпілий дали згоду на участь у програмі.

Посередниками у цьому процесі виступають адвокати, які співпрацюють із системою БПД та успішно пройшли навчання з теми «Базові навички медіації у кримінальному процесі». Вони сприяють примиренню сторін та допомагають з’ясувати, якого саме відшкодування потребують сторони. Це не означає, що порушник взагалі не нестиме відповідальність, адже він має відшкодувати заподіяну шкоду потерпілому. А далі з неповнолітнім працюватимуть спеціалісти, щоб допомогти вирішити проблеми, які призвели до правопорушення.

Обов’язковими умовами участі у Програмі є визнання неповнолітнім своєї вини, щире вибачення перед потерпілим, а також відшкодування завданої потерпілому шкоди, тобто повернення грошей або майна, виконання певних робіт.

Важлива частина угоди про застосування Програми – додаткові заходи, які допоможуть неповнолітньому будувати соціальні зв’язки, знайти нове захоплення та змінити свою поведінку. Для цього регіональні центри з надання БВПД заздалегідь укладають меморандуми про взаємодію з Державною установою «Центр пробації».

Завдяки злагодженій взаємодії усіх виконавців та партнерів пілотного проєкту велику кількість підлітків звільнили від кримінальної відповідальності.

Пам’ятайте, що карантин — не перешкода для отримання правової допомоги від держави.

Тому завжди будемо раді відповісти на ваші запитання.


Як отримати правову допомогу дистанційно:

  • — зателефонувати на безкоштовний номер системи
  • надання безоплатної правової допомоги 0 800-213-103
  • — поставити питання в повідомленні на електронну адресу Бюро: zastavnivske@legalaid.cv.ua
  • — написати на електронну пошту найближчого місцевого центру (адреси можна дізнатися на сайті системи БПД: https://www.legalaid.gov.ua/
  • — скористатися правничою вікіпедією WikiLegalAid: https://wiki.legalaid.gov.ua
  • — зв’язатися із Заставнівським бюро через скайп-зв'язок: zastavnivske@legalaid.cv.ua

Прокоментувати:

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
вгору
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний портал Верховної Ради України
Офіційний портал органів виконавчої влади України
Верховний Суд України офіційний веб-сайт
Заставнівська районна державна адміністрація
Заставнівська гімназія - Головна сторінка
Заставнівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів - Головна сторінка
Асоціація міст України - Головна сторінка
Заставнівська міська рада - YouTube
Ми у Фейсбуці - Заставнівська міська рада
Асоціація малих міст УКРАЇНИ
Газета Голос краю - Головна сторінка
Чернівецька обласна рада Офіційний сайт органу місцевого самоврядування
Заставнівська центральна районна бібліотека