Міський голова

Міський голова м. Заставна

Радиш Василь Йосипович

Звіт за 2018 рік

Дошка оголошень

Погода в місті

Зараз на сайті

На сайті 522 гостей та відсутні користувачі

Іванові Миколайчуку сьогодні — 80

Сьогодні, 15 червня, виповнюється 80 років з дня народження славного сина України, видатного актора, кінорежисера та сценариста — Івана Миколайчука.
 
Немає жодної людини в Україні, яка б не захоплювалася його зірковими кінострічками, не переймалася долею його героїв. Це "Білий птах з чорною ознакою", "Вавилон-ХХ", "Пропала грамота" та багато інших. Та, мабуть, найбільше в душу українського глядача запав фільм "Тіні забутих предків" режисера Сергія Параджанова.
 
Добре пам'ятають ці фільми і заставнівські кіноглядачі, адже упродовж десятиліть вони демонструвалися у нашому місті і нині не втратили своєї актуальності. В них — концентрація щирої любові до свого рідного краю, його побуту, мови, природи, звичаїв, усіх тих надбань, які нам залишили у спадок предки.
 
Недаремно людська мудрість каже: не має майбутнього той, хто не пам'ятає минулого.
 
Завдяки тісній співпраці кінотеатру "Мир" з колишнім начальником обласного відділу культури Вірою Китайгородською, директором ЧОКП "Кінопрокат" Людмилою Калінкауцькою, вшановуючи пам'ять великого сина Буковини Івана Миколайчука, з 2013 року започаткували кінофестивалі, присвячені митцю.
 
Заставнівчани пам'ятають і цікаві зустрічі з друзями Івана — акторами кіностудії імені Олександра Довженка, з плеядою яскравих особистостей на чолі з режисером Юрієм Гармашем. Після їхніх розповідей завжди демонструвалися фільми за участю Івана Миколайчука.
 
На жаль, сьогодні кіно переживає нелегкі часи. Однак є й гарні новини — після капітального ремонту відчиняє двері кінотеатр імені Івана Миколайчука у Чернівцях.
 
Велика увага приділяється культурі Заставнівської громади. У нас є справжні фахівці, майстри своєї справи, професіонали. Отже, буде жити культура, буде і кіно. Бо як інакше?
 
Олександр Дрига
 
 

Прокоментувати:

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
вгору
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний портал Верховної Ради України
Офіційний портал органів виконавчої влади України
Верховний Суд України офіційний веб-сайт
Заставнівська районна державна адміністрація
Заставнівський опорний ЗЗСО І-ІІІ ст. - Головна сторінка
Заставнівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів - Головна сторінка
Асоціація міст України - Головна сторінка
Заставнівська міська рада - YouTube
Ми у Фейсбуці - Заставнівська міська рада
Асоціація малих міст УКРАЇНИ
Газета Голос краю - Головна сторінка
Чернівецька обласна рада Офіційний сайт органу місцевого самоврядування
Заставнівська центральна районна бібліотека