Міський голова

Міський голова м. Заставна

Радиш Василь Йосипович

Звіт за 2018 рік

Дошка оголошень

Погода в місті

Зараз на сайті

На сайті 114 гостей та відсутні користувачі

Місто стало гарнішим, комфортнішим, ошатнішим, світлішим, якою і повинна бути рідна домівка

У Заставні є дві серйозні проблеми – дороги і «джуси». Дороги, це конкретні інженерно-технічні об’єкти, які потребують навіть не ремонту, а просто будівництва, бо доріг у нас немає. Вулиці є, а дорожнього покриття (по-науковому – дорожнього одягу) на них, фактично, немає. Тому ми маємо «голі» вулиці, а не дороги. Що стосується «джусів», то це збірний образ, який складається, на мою думку, із представників «клану» Капіцького-Мельника, які за будь-яку ціну намагаються витиснути із Заставни все, що їм потрібно, а також жителів міста, які вважають, що міська влада їм все життя винна, що вони можуть нічого для міста не робити, а тільки отримувати. Так бути не може, бо Заставна це наш спільний дім і утримувати його ми повинні спільними зусиллями.

Те, що збірний образ під назвою «джуси» співзвучний із прізвищами депутатів міської ради Василя Джуса та Юлії Дупешко-Джус, які всіма своїми силами намагаються показати, які вони спеціалісти і ґазди, а міський голова Радиш В.Й. лайдак і злодій, не може бути випадковістю. «Непотопляємий» при будь-якій владі Василь Миколайович Мельник (який отримавши від держави не одну квартиру, і досі шукає вигоди) руками цієї парочки розхитує єдність у міській раді, а родичі та найближче оточення Капіцького тим часом, як не платили за землю в м.Заставна, так і продовжують НЕ платити, хоча мова йде про сотні тисяч гривень. До речі, депутат Джус Василь, який є приватним підприємцем, теж не є найкращим платником податку, особливо за землю. У цих «діячів», напевно, вже склалася традиція – принципово не платити за використання землі. Використовуючи в межах м.Заставна орієнтовно 0,3488 га землі, Джус не платить за неї жодної копійки. І це депутати, які постійно борються за наповнення міського бюджету.

Відносно депутата Дупешко-Джус Юлії, яка будь-якої ціною намагається стати секретарем міської ради, повинен сказати, що доки я буду на посаді міського голови, ця пані не зможе працювати в міськраді навіть прибиральницею. Знаючи її популізм та морально-ділові якості, я впевнений, що міська рада через тиждень перетвориться на стихійний смітник поєднаний з психіатричною палатою. Мене обрали для того, щоб я зробив місто кращим, а не перетворив його на смітник. Окрім того, Дупешко-Джус не почувала б себе так впевнено, якби за її спиною не стояв «сірий кардинал» районної ради п.Мельник. Я переконаний, що у цих «джусів» чухаються руки спробувати у Заставні чернівецький сценарій – поставити Юлю секретарем ради, а потім, натиснувши на депутатів, оголосити недовіру міському голові. В такому випадку Дупешко-Джус автоматично стає очільником міста, а Мельник з Капіцьким починають у ньому «ґаздувати». Оскільки більша частина депутатів міської ради державні службовці, вони під страхом звільнення з роботи змушені будуть проголосувати за недовіру до мене. І я їх не осуджую, бо розумію що у наш непростий час, у такому маленькому містечку, як Заставна, робота і стабільна заробітна плата це головне. Кожен повинен дбати про свою сім’ю і її утримання і тому, повторюся, я не осуджую цих людей.

Щодо кандидатури Дупешко-Джус на посаду секретаря міської ради, то мені здається, що навіть на теперішньому робочому місці вона не є найкращим працівником, і у випадку звільнення її безпосередній керівник «замастив» би найбільшу піч та накрив би найдовші столи з нагоди такого свята. Як на мене, то дітям з садочка та ЗОШ, де Юля є керівником гуртків, треба подарувати її фотографію, щоб вони принаймні знали, як вона виглядає. Велике питання, чи є у м.Заставна хоч одна організація, яка бажає мати у себе цього працівника. Чомусь переконаний, що такої установи поки-що не існує.

До відома громади хочу навести декілька прикладів ділових та організаторських здібностей депутата Дупешко-Джус, яка зібралася керувати містом:

  • Декілька разів збирала Юля різні збори, мітинги та писала статті в газети про те, як вона має організувати ремонт підлоги у центральному міському спортзалі. Підлога яка була, така і залишилася.
  • Минає сім місяців, як міська рада передала Юлі 16 плафонів вуличного освітлення та закупила 300 м кабелю для їх установлення на ІІІ провулку Грушевського. Світла як не було, так і нема.
  • Минулого року зобов’язувалась Юля організувати грейдерування вул.Грушевського. Не організувала.
  • Обіцяла провести разом з жителями вул.Грушевського чистку тротуарів та бордюрів. Не провела.
  • Каламутила людей і обіцяла їм виділення допомоги (невідомо від кого) після минулорічних проливних дощів. Немає допомоги.
  • Бралася навести порядок на дачах і вивести там гадя (змій, які там ніби-то водяться). Ніхто там Юлі ніколи не бачив. Отакі «досягнення» і «результати» в якості депутата має Юля за останні два роки.

Як бачите, основна мета цих «діячів», які прикриваються інтересами громади, – дорватися до міської казни і міських ресурсів.

Повернуся до питання доріг, за які мене найбільше критикує депутат Джус В. На даний час ямковий ремонт – це єдина можливість утримати дороги хоч у якомусь, придатному для пересування транспорту стані. Технологія ця не нова і використовується навіть у найпередовіших економіках світу. На польських та німецьких автобанах, де я проїжджав особисто, теж проводять ямковий ремонт. А це дороги найвищої категорії. У доріг усього світу така властивість, що на них появляються ямки, які необхідно ремонтувати за допомогою ямкового ремонту. Нічого іншого людство поки-що не придумало. Але «джуси», очевидно, мають якісь власні винаходи, які від людства приховують. І слава Богу. Мені здається, що якщо би ми почали жити за рецептами «джусів», то у нас уже давно не було б ні доріг, ні вулиць, а діти ходили б до школи і в садок у гумових чоботах до колін.

Почати хочу з того, що виїзну комісію ініціював особисто я після дзвінка депутата Сивирина І.М., який вказав на деякі недоліки ямкового ремонту. Для підтвердження чи спростування цього мною було прийнято рішення про комісійне обстеження всіх доріг, на яких на той час велися ремонтні роботи.

Депутат Джус В. без будь-яких підстав чи фактів наголошує, що під час ямкового ремонту асфальт кладуть на болото. Але ж говорити – не мішки носити. Все одно ніхто не перевіряв, а доказів достовірності сказаного немає. «Численні скарги» заставнівчан, про які він теж любить розказати, могли Джусу хіба приснитися. Будь-яка скарга, це справа повністю офіційна. Якщо депутат Джус Василь може надати перелік скаржників, тоді можна буде якось допомогти цим людям з врахуванням, звичайно, побажань і проблем всіх інших мешканців м.Заставна.

Звинувачувати мене в тому, що фірма-підрядник зареєстрована за адресою міською ради, це взагалі діагноз. Депутат Джус В. настільки недолугий, що не може зрозуміти елементарного: фірма-підрядник зареєстрована в Заставні для того, щоб у Заставні ж платити податки. Оскільки така вимога була поставлена мною, то і зареєстрували її за адресою міської ради. Якщо «джуси» проти того, щоб фірми-підрядники платили податки в бюджет м.Заставна, то вони повинні прямо про це сказати, а не «дивуватися збігам обставин». Я, як міський голова, зацікавлений у тому, щоб податки платилися і залишалися в Заставні, тому буду реєструвати будівельні фірми за адресою міської ради в будь-якій кількості. Лише протягом 2016 року ТОВ «Євродорсервіс» сплатило податків до міського бюджету понад 200 тисяч гривень.

У мене немає поділу на своїх і чужих підрядників. Від усіх без винятку я вимагаю якісної роботи і, звичайно, що саме підрядник несе відповідальність за якість виконання робіт. У Заставні ремонт доріг проводили два підрядники, і один з них (ТОВ «Алькасар Кім») дійсно виконав роботи по вулиці Бажанського неякісно. Роботи ще не закінчені, не прийняті і не оплачені. Після закінчення і прийняття робіт можна буде робити якісь висновки.

Ніколи поганий стан доріг у Заставні я не «списував на попередників». Фактичне знищення стадіону, занедбання парку…. багато інших питань – це те, у чому сміливо можна звинувачувати попередників. Як треба було не любити місто, в якому ти живеш і працюєш міським головою, якщо ми вже два роки його елементарно відчистити не можемо!

Але дороги – це настільки складне і комплексне питання, що ні «попередники», ні «наступники», ні «джуси» не зможуть його вирішити найближчими роками. Теперішня міська рада під моїм керівництвом намагається якось оптимізувати ремонт доріг, знайти модель, яка допоможе хоча б у перспективі, найближчих 3-4 років вийти на якийсь хоч маленький розвиток у ремонті і будівництві доріг. Автошляхи – це надзвичайно складна і дорога частина інфраструктури кожного міста. Ідеальних доріг немає ніде в світі. Нові будуються, а старі в цей час зношуються. За останніх 20 років у Заставні не будували доріг, а тільки підтримували, хоча б ямковим ремонтом, старі. Фінансування на дороги ніколи не було достатнім. В певні роки воно взагалі було майже відсутнім. Це не вина «попередників», це державна політика, яка у нас, на жаль, не завжди співпадає з інтересами громад. Я впевнений, що будь-який голова, будь-яка громада мріє про гарні дороги, але на жаль, реальність така, що вони у нас будуть ще не скоро. Колектив міської ради працює над концепцією розвитку доріг м.Заставна на найближчі 10 років. Хто б не прийшов керувати містом після мене, проблема доріг залишиться. Тому ми повинні думати в контексті розвитку доріг не про завтра і навіть не про післязавтра, а про наступні роки. Однак поки-що ми змушені підтримувати дороги міста хоча б у тому стані, які не допускають їх подальшого руйнування. І, повторюся, нічого іншого, крім ямкового ремонту, поки-що ніхто не придумав.

Депутат Джус В. чи ті особи, які пишуть для нього газетні статті, зовсім не знайомі з предметом, про який вони пишуть. Наприклад, вулиця Незалежності, яка є вулицею м.Заставна дійсно суміщена з автошляхом територіального значення Т2602, який є автомобільною дорогою державного значення. Такі шляхи проходять через кожен районний центр, а через деякі, в тому числі через м.Чернівці, проходять також шляхи не тільки територіального, а міжнародного значення. Фінансування ремонту та будівництва таких доріг врегульоване Податковим кодексом. Мені не зовсім зрозуміло, що має на увазі Джус В. коли пише «ходити до високих кабінетів», але очевидно, що через особисту звичку ходити до таких кабінетів по інструкції та накази, він мав на увазі якусь корупційну складову. Питання фінансування доріг мають бути врегульовані законом, а не «рішаловом» у «високих кабінетах», після якого з ремонту доріг у ті кабінети необхідно заносити «відкати». Якщо «джуси» будуть саме так ремонтувати дороги, то їх (доріг) у нас ніколи не буде, а краще, щоб ніколи не було «джусів».

На жаль, я не був у с.Велика Доброня, що на Закарпатті, і не можу прокоментувати якість чи «халтуру» тих робіт, які там були проведені місцевим селянами. Знаю тільки в загальних рисах, що люди там самі зібрали гроші і за власні кошти, власними силами заасфальтували вулицю, на якій самі проживають. Якщо Джус В. так добре ознайомлений із цим досвідом Великої Доброні, а не тільки із кліпами та малюнками з Інтернету, то було б добре, щоб він цей досвід поширив на Заставну. Нехай організує свою вулицю, збере кошти і проведе там якісне асфальтування. Кожен депутат після цього буде брати з Джуса В. приклад. Повинен, правда, повідомити, що любитель повчати інших – депутат Джус не зміг елементарно організувати вивіз підсипного матеріалу після грейдерування вулиці Чкалова, де він виріс, живе, і яка закріплена за ним як за депутатом. Півроку простояла купа на дорозі, аж доки я за особисті кошти не найняв машину і не організував її вивіз.

В статуті КП «Благоустрій плюс» дійсно передбачено такий вид діяльності як утримання та ремонт доріг. Однак на нашому підприємстві бракує спеціалістів-дорожників та працівників з досвідом ремонту доріг.

Якщо у Джуса В. так багато знань та досвіду в галузі дорожнього будівництва, то я запрошую його на посаду дорожнього майстра міського благоустрою і там він зможе реалізувати всі свої дорожньо-ремонтні та дорожньо-будівельні амбіції, сформувавши відповідну бригаду та розпочавши ремонт доріг в м.Заставна власними силами.

Розрахунки Джуса В. по ремонту доріг дуже нагадують розрахунки Остапа Бендера при проведенні шахматного турніру у с.Васюки. Ну про що можна говорити з людиною, яка пише, що вартість асфальтобетону, наприклад, включається до загальновиробничих витрат? Так і хочеться його запитати, «а як по-Вашому ходить кінь?» (С). Новоявлений дорожник уже навіть підрахував, що різниця МОЖЕ становити (а може і не становити) 600 тис. гривень і цим самим шокував, напевно, сам себе. Головне, щоб не травмував, бо ми все-таки чекаємо Василя Богдановича на посаді дорожнього майстра. «Спеціаліст-дорожник» Джус В., наприклад, писав, що міський голова разом з підрядником кладуть асфальт в болото, але сам чомусь забув у своїх розрахунках написати про підготовку ямок до асфальтування (обрізання і зачистки країв) та вичищування з них того самого болота. А його необхідно не тільки вичистити, а й завантажити на транспортні засоби та утилізувати, або хоча б вивезти подалі від тих ямок. Джус В. упустив багато інших «дрібниць», які йому поки-що невідомі. Не бувши жодного дня рядовим, він, певне, намірився відразу стати генералом і навчити всіх мистецтву тактики і стратегії. Радив би Василю Богдановичу все-таки збавити оберти, почати «генеральську» кар’єру на посаді дорожнього майстра у міському благоустрої і там проявити всі свої таланти, а люди їх, відповідно, оцінять. Якщо є бажаючі працювати на благо міста під керівництвом дорожнього майстра Джуса Василя Богдановича, прохання звертатися безпосередньо до нього, оскільки саме він буде формувати дорожньо-будівельну бригаду, яка невдовзі перетворить м.Заставну на зразок для всіх інших. На завершення скажу, що я не знаю скільки буду керувати і взагалі жити, але хочу, щоб гарний парк і відновлений стадіон залишилися нашим дітям і онукам на згадку.

Тим, для кого я – як більмо в оці, що б я не робив, яким все недобре і все недогода (такі як джус, мельник, цуркан, молдован і т.д.), можу пообіцяти, що вони будуть почувати себе ще гірше, бо я буду робити все для того, щоб місто ставало гарнішим, комфортнішим, ошатнішим, світлішим, якою і повинна бути рідна домівка.

Міський голова В.Радиш

Прокоментувати:

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
вгору
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний портал Верховної Ради України
Офіційний портал органів виконавчої влади України
Верховний Суд України офіційний веб-сайт
Чернівецька обласна рада Офіційний сайт органу місцевого самоврядування
Заставнівська районна державна адміністрація
Заставнівська центральна районна бібліотека
Газета Голос краю - Головна сторінка