Міський голова

Міський голова м. Заставна

Радиш Василь Йосипович

Звіт за 2018 рік

Дошка оголошень

Погода в місті

Зараз на сайті

На сайті 336 гостей та відсутні користувачі

Щодо сприяння у активізації вакцинації проти грипу осіб, які належать до груп ризику

Я простуджений – так найчастіше оцінюють своє самопочуття люди, які почули погіршення самопочуття, в них спочатку з’явилась нежить, кашель, біль в горлі і підвищення температури тіла. Ми тоді ідемо до лікаря, який підтверджує, що в нас інфекція верхніх дихальних шляхів. Якщо ми використаємо всі призначення лікаря, то прояви повинні зменшитися після 5-7 днів. Якщо прояви хвороби ми проігноруємо, то простуда може розвиватися так:

після першого контакту з вірусом організм запускає захисні механізми (що триває від 3 до 5 днів), а саме: з’являється стан запалення, який проявляється почервонінням і припухлістю. Хвора людина має такі прояви: гарячка, відчуття розбитості, болить «все тіло», кашель, виділення з носа, а пізніше відчуття закладеності носа (набряклість і підсилення кровонаповнення слизової носа).

Від грипу і його ускладнень нас оберігає наша імунна система. Наші реакції захисту (імунологічні) складаються із всіх змін, які виникають в організмі під впливом контакту із вірусом (антигеном). Тому необхідно використовувати «актуальні» щеплення, які вчать нашу імунну систему ідентифікувати конкретного ворога (антиген). Дуже важливо, щоб використовувались вакцини, зроблені із антигенів правильного сезону і регіону. Щепитися потрібно. Сумніви, які виникають навколо теми щеплень не стосуються питання «чи щепитися». В минулі роки появились випадки дуже важких ускладнень здоров я після щеплень. Появились думки про погану якість вакцин, які через неправильне очищення містили додаткові токсичні компоненти. Ця тема до сьогодні є спірною. Кожен із нас хотів би бути впевненим, що отримана вакцина є належної якості, за яку буде відповідати «хтось конкретний»!

Що може допомогти в появі грипу?

Ослаблена імунологічна опірність. Це відноситься до всіх людей з хронічними захворюваннями. Особливо обережні мають бути люди із захворюваннями системи травлення, бо вона відповідає за формування більшої частини нашої оборонної відповіді.

Поганий стан психофізичний також спричинює ослаблення нашої опірності. До погіршення психофізичного стану причетна нехватка належної кількості сну. Також необхідно звернути увагу на поширене явище депресії і серед молодих і серед старших людей, що може мати поганий вплив не тільки на нашу опірність, але і на перебіг процесу лікування.

Переохолодження організму; наші діди, батьки переконували нас, що простуду можна «зловити» через тривале переохолодження, наприклад під дощем чи зимою. Звідки взялося назва хвороби. Найбільше тепла ми губимо через голову, а, на жаль, на вулицях бачимо мало голів прикритих шапками чи капелюхами. Дослідження підтвердили, що короткочасний вихід на холод і короткочасне охолодження організму збільшує опірність до інфекцій, особливо після візиту в сауну. Але не можна організм переохолодити.

А якщо хтось не вірить в ефективність дій цього типу?

Можете самостійно спробувати внести зміни в своєму житті в харчування та в психофізичній активності. Рекомендації загальні, але варто їх обдумати:

Вживати їжу регулярно, краще щоб їжа була теплою і вареною.

Турбуватися про пиття між прийомами їжі великої кількості води та чаю (малина, зелений чай з медом і лимоном, шипшина і т.п.)

Тепло (але не занадто) вдягатися, носити шапку.

Висипатися.

Турбуватися про фізичну активність (плавання, велосипед, біг, марш, ігри колективні…)

Що може нам допомогти в захисті від грипу?

Вітамін C – підсилює клітинну відповідь (в дозах із врахуванням віку та ваги людини – надмірні дози для людей з хворими нирками не рекомендовані).

Клітковина (оберігає нас від закрепів і станів запалення в кишківнику).

Часник (зміцнює імунну систему на кожному етапі).

Активоване вугілля (в малих дозах, т.б.т. до 100 мг на добу для дорослої людини, витягує із нашої травної системи токсини – особливо ефективне в поєднанні з клітковиною та часником).

Квас із квашеного червоного буряка, покращує роботу печінки і укріплює весь організм.

Ехінацея це натуральний засіб імуностимуляції, бо зменшує схильність до інфекцій як бактеріальних, так і вірусних.

Мити руки.

Уникати місць із великим скупченням людей.

       На виконання листа Заставнівського районного лабораторного відділення Кіцманського міжрайонного відділу лабораторних досліджень щодо сприяння у активізації вакцинації проти грипу осіб, які належать до груп ризику, а саме: медичних працівників, дітей до 5-ти років, вагітних, осіб з хронічними захворюваннями, осіб віком понад 65 років, осіб, що перебувають у закладах тривалого догляду, інформуємо, що бажаючі отримати вакцинацію проти цієї складної недуги можуть самостійно придбати її в аптечній мережі області.

Прокоментувати:

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
вгору
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний портал Верховної Ради України
Офіційний портал органів виконавчої влади України
Верховний Суд України офіційний веб-сайт
Чернівецька обласна рада Офіційний сайт органу місцевого самоврядування
Заставнівська районна державна адміністрація
Заставнівська центральна районна бібліотека
Газета Голос краю - Головна сторінка