Тел. (03737) 2-21-90, пн-пт 8:30–17:30
Ел.пошта: rada@zmr.gov.ua
Адреса: Чернівецька обл., Заставнівський р-н,
м. Заставна, вул. Гагаріна, 9

Міський голова

Міський голова м. Заставна

Радиш Василь Йосипович

Звіт за 2018 рік

Дошка оголошень

Погода в місті

Зараз на сайті

На сайті один гість та відсутні користувачі

ЛІКИ ЗА ПІЛЬГОВИМИ РЕЦЕПТАМИ: ЯК ВИРІШИТИ ПРОБЛЕМУ ФІНАНСУВАННЯ. ПРЕДСТАВНИКИ ДЕПАРТАМЕНТУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОДА ПОБУВАЛИ У ЗАСТАВНІ.

15 липня, спершу у Заставнівській міській раді, а згодом — у районній лікарні, обласні чиновники обговорили з представниками нашої ОТГ та медиками району декілька важливих питань. Насамперед, йшлося про шляхи вирішення тієї складної ситуації з фінансуванням пільгових рецептів, що декілька місяців триває на Заставнівщині.

Тетяна Петрівна Цинтар (головний спеціаліст відділу медичної допомоги дорослим управління медичної допомоги населенню), Світлана Петрівна ПОЛЬОВА (заступник директора Департаменту — начальник управління реформ медицини та кадрової політики) та Марія Степанівна СІРЕНКО (головний спеціаліст відділу реформ медицини управління реформ медицини та кадрової політики) намагалися зрозуміти, чому виникло недофінансування, з’ясовували, чи коректно сформульовані звернення від ПМСД та ЦРЛ до громад.

Руслан Леванін (секретар Заставнівської міської ради), Світлана Буйновська (начальник фінансового відділу Заставнівської ОТГ), Василь Процюк (заступник головного лікаря з медичної частини КНП «Заставнівська ЦРЛ»), Назар Волошин (заступник головного лікаря КНП «Заставнівський районний центр ПМСД») та Марія Яворська (головний бухгалтер КНП «Заставнівська ЦРЛ») пояснили ситуацію.

Спілкування відбулося у формі фахової консультації. Говорили про можливості бюджету ОТГ, які суттєво зменшилися з втратою ПДФО. Як пояснив Руслан Леванін, через це міська рада не може виконати бюджетні зобов’язання на 2020 рік. Зверталися вже й до голови облдержадміністрації Сергія Осачука, навіть до Президента Володимира Зеленського, однак досі нема жодного результату. Представники Департаменту радили чиновникам Заставнівської міської громади повторно звертатися у всі інстанції, уповноважені вплинути на вирішення проблеми, нагадувати про себе доти, аж поки не буде чіткої відповіді. Вимагати повернення ПДФО і відновлювати фінансування пільгових рецептів, відповідно до чинного законодавства.

Світлана Буйновська детально розповіла про кошти громади, які виділяли на пільгові рецепти минулого року, як розпланували доходи та видатки цьогоріч, пояснила, чому припинили фінансування та що необхідно для його відновлення. Насамперед — повернення ПДФО, гарантованого чинним законодавством. Пані Світлана повідомила, що бюджет громади наразі втратив понад 3,5 млн. гривень. Основні причини — відсутність повноцінного ПДФО та введення карантину, під час якого багато установ не працювали повноцінно. Тому довелося рішенням сесії міської ради зменшити бюджет на суму, вказану вище.

У лікарні говорили про кількість хворих, яким держава гарантує ліки безкоштовно або наполовину дешевше, та про вартість цих препаратів. Позиція міської ради категорична — за словами Руслана Леваніна, поки нема належного надходження ПДФО, фінансування не відновлять через брак коштів.

Тетяна Цинтар рекомендувала лікарям активніше використовувати програму «Доступні ліки», максимально підбирати препарати, які підходять хворим за Постановою КМУ №1303. Часто ці програми перетинаються, наприклад, для хворих на цукровий діабет і бронхіальну астму.

Нагадаємо, у ПОСТАНОВІ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ від 17 серпня 1998 р. № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань», зокрема, зазначено: «Витрати, пов'язані з відпуском лікарських засобів безоплатно і на пільгових умовах, провадяться за рахунок асигнувань, що передбачаються державним та місцевими бюджетами на охорону здоров’я.» Та нема чіткого механізму спрямування коштів, тому й виникли непорозуміння.

Препарати у рамках програми «Доступні ліки», яку НСЗУ фінансує повноцінно, хворі повинні отримувати без проблем, незалежно від того, де вони проживають.

На зустріч з представниками Департаменту також прийшов правозахисник Василь Данищук. Він розповів, як на прикладі свого родича (жителя м.Заставна) відчув невиконання Постанови КМУ №1303: від лютого не вдавалося отримати пільгові ліки людині з інвалідністю. Шукав фахової поради всюди, однак не отримував чіткого пояснення, як діяти далі.

Найгірше, що багато хворих не можуть чекати вирішення ситуації. Ліки їм необхідні вже.

Окремо обговорили вартість медичних професійних оглядів для працівників освіти, яка у Заставні суттєво вища, ніж у Кіцмані.

 

 

Прокоментувати:

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
вгору
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний портал Верховної Ради України
Офіційний портал органів виконавчої влади України
Верховний Суд України офіційний веб-сайт
Заставнівська районна державна адміністрація
Заставнівська гімназія - Головна сторінка
Заставнівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів - Головна сторінка
Асоціація міст України - Головна сторінка
Заставнівська міська рада - YouTube
Ми у Фейсбуці - Заставнівська міська рада
Асоціація малих міст УКРАЇНИ
Газета Голос краю - Головна сторінка
Чернівецька обласна рада Офіційний сайт органу місцевого самоврядування
Заставнівська центральна районна бібліотека