Тел. (03737) 2-21-90, пн-пт 8:30–17:30
Ел.пошта: rada@zmr.gov.ua
Адреса: Чернівецька обл., Заставнівський р-н,
м. Заставна, вул. Гагаріна, 9

Міський голова

Міський голова м. Заставна

Радиш Василь Йосипович

Звіт за 2018 рік

Дошка оголошень

Погода в місті

Зараз на сайті

На сайті 717 гостей та відсутні користувачі

«Децентралізація приносить кращі результати та ефективність». ЗАСТАВНІВСЬКА ГРОМАДА СЕРЕД ПОТЕНЦІЙНИХ УЧАСНИКІВ ПРОГРАМИ «DOBRE»

20 липня завершився прийом заявок на участь у програмі, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку та виконується Американсько-українсько-польським консорціумом під управлінням Global Communities. Одна з учасниць четвертої когорти – Заставнівська ОТГ. За місце у нинішньому відборі змагається 29 ОТГ Чернівецької області, у тому числі 4 – Заставнівського району. До вже обраних 75 організатори відберуть ще 25 громад з трьох областей, тож всього у рамках програми «DOBRE» розвиватимуться 100 ОТГ.

Конкурс проходить в два етапи. Перший – подання заявок, в яких описали стан нинішніх процесів у громаді. Потім збереться експертна рада і проставить бали за анкетами. До її числа входять фахівці, що знають роботу громад: представники програми та експерти, представники Міністерства розвитку громад та територій, Центрального Офісу реформ при Міністерстві. Лідери пройдуть у другий етап конкурсу – орієнтовно 30-35 громад. Їх очікує практичне завдання та співбесіда з представниками програми. На другому етапі − два завдання. Перше – залучення громадян. Співбесіда з декількома ключовими стейкхолдерами в громаді. Це і керівництво, і відповідальна особа, і заступники, і представники громадянського суспільства. Зрештою оберуть 25 громад. І вже після виборів, коли прийде нове керівництво, ще раз підтвердять їхню готовність, підпишуть меморандум і почнуть працювати. Спершу – оцінка ситуації і стратегічне планування. Далі − розпланування покращення послуг, розробка планів і впровадження проєктів для покращення послуг. Одним із важливих компонентів є місцевий економічний розвиток, щоб допомогти громадам визначити, як саме вони можуть підтримати місцевий бізнес, залучити інвесторів, сприяти розвитку підприємництва або кооперативів, туризму. Пріоритети визначатимуться спільно з робочою групою, яка складатиметься з представників місцевого бізнесу, громадянського суспільства та органів місцевого самоврядування. Також один з дуже важливих напрямків − фінансове управління та бюджетування.

Мотивацією для участі Заставнівської ОТГ у програмі «DOBRE» стали декілька ключових моментів. Насамперед, перспектива підвищення спроможності громади, створення ефективної стратегії розвитку. Промовисті історії успіху Музиківської та Присиваської ОТГ Херсонської області надихають, бо вони є хорошим прикладом, на основі якого і наша громада намагається реалізувати досвід у галузі капітального ремонту мереж водопостачання.

Заявку на участь Заставнівської громади підготували працівники міської ради. Вони, зокрема, описали структуру ОТГ, загальну кількість населення, віковий розподіл, рівень міграції та бідності, співвідношення працюючих/непрацюючих, вразливі групи тощо. Детально представили інфраструктуру, ресурси економічного розвитку, підприємства, що забезпечують комфорт громади. Звернули увагу на окремі проблемні питання, які з об’єктивних причин досі не вдалося вирішити. Наприклад, реконструкцію водогону. Також окреслили бачення та лідерський потенціал громади, досвід та можливості надавати послуги громадянам, фінансову спроможність та управління.

Тож чекаємо результатів відбору.

 

 

dobre1.jpgdobre2.jpgdobre3.jpg

Прокоментувати:

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
вгору
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний портал Верховної Ради України
Офіційний портал органів виконавчої влади України
Верховний Суд України офіційний веб-сайт
Заставнівська районна державна адміністрація
Заставнівська гімназія - Головна сторінка
Заставнівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів - Головна сторінка
Асоціація міст України - Головна сторінка
Заставнівська міська рада - YouTube
Ми у Фейсбуці - Заставнівська міська рада
Асоціація малих міст УКРАЇНИ
Газета Голос краю - Головна сторінка
Чернівецька обласна рада Офіційний сайт органу місцевого самоврядування
Заставнівська центральна районна бібліотека