Тел. (03737) 3-12-91, пн-пт 8:30–17:30
Ел.пошта: rada@zmr.gov.ua
Адреса: Чернівецька обл., Чернівецький р-н,
м. Заставна, вул. Самоврядування, 9

Міський голова

Міський голова м. Заставна

Радиш Василь Йосипович

Погода в місті

Зараз на сайті

На сайті 89 гостей та 0 користувачів

Щасливі миті в Центрі «Дія» Заставнівської громади 

62213db97040f      У 2024 році Центр «Дія» Заставнівської міської ради став частиною особливих моментів у житті наших родин.
     48 немовлят отримали свій перший документ(19 хлопчиків і 29 дівчаток). Це майбутнє нашої громади, наша гордість і радість!

      Популярні імена серед малюків:

      •       Для хлопчиків: Захар, Дем’ян, Костянтин, Назар, Марк, Матвій, Тимофій.
      •       Для дівчаток: Анна, Ніна, Софія, Анастасія, Вероніка, Емілія, Євгенія, Мая.

      Рідкісні та красиві імена:
      Даніель, Єгор, Еней, Теодора, Ніка, Лія, Ніколь, Анна-Марія, Аделіна, Аміна-Василина.

    Щиро вітаємо малюків та їхніх батьків! Бажаємо діткам міцного здоров’я, щасливого дитинства та мирного неба, а родинам — любові, гармонії та тепла.

     Центр «Дія» продовжує працювати для вас, забезпечуючи якісний сервіс і підтримку найважливіших моментів вашого життя.

      Нехай 2025 рік стане мирним, радісним і щасливим для кожної родини нашої громади!

Детальніше ...

Батьківське серце: срібний оберіг для дітей загиблих захисників

20250110 095933    Сьогодні в Палаці культури та мистецтв відбулася урочиста церемонія вручення пам’ятних оберегів «Батьківське серце», яка об’єднала родини загиблих воїнів, представників влади, військових, духовенство та громаду, залишивши в серцях присутніх глибокі емоції та гордість за наших Героїв.

   На заході 20 дітей загиблих Героїв Заставнівської громади отримали іменні срібні кулони «Батьківське серце». Ці обереги, що символізують любов, пам’ять і незламний зв’язок із загиблими батьками, мають вигляд серця, обрамленого терновим вінком, з краплинкою крові, а на звороті вигравіюване ім’я і прізвище Героя.

    Ініціатором проєкту виступила громадська спілка «Всеукраїнське Військово-Цивільне Об'єднання «Бойове Братерство України», яка вже з 2019 року втілює цю важливу місію.

    «Це більше, ніж прикраса», – наголосив Павло Жебрівський, президент «Бойового Братерства України» – «Це оберіг, який нагадує дітям, що їхні батьки завжди з ними: вони люблять, моляться та допомагають з небес».

    Подія розпочалася з виконання Державного Гімну України та хвилини мовчання, щоб вшанувати пам'ять полеглих Героїв. Пам’ятні обереги освятив митрофорний протоієрей Дмитро Костащук, заставнівський благочинний Чернівецько-Буковинської єпархії.

20250110 111511

    Символічні кулони дітям урочисто вручали, доповнюючи цей момент теплими обіймами та щирими словами вдячності й підтримки, Павло Жебрівський, президент «Бойового Братерства України», Василь Радиш, голова Заставнівської громади, митрофорний протоієрей Дмитро Костащук, Олег Ботушанський, командир чернівецького полку «Бойового братерства України», Лілія Семенюк, начальник управління соцзахисту та ветеранської політики, і Людвіг Галай, голова ГО «Об’єднання учасників АТО Заставнівщини».

    Музичні та хореографічні номери створили неповторну атмосферу: виступи вихованців хореографічної студії «Пролісок», соліста Палацу культури Василя Барабащука викладачів та учениці Заставнівської школи мистецтв Іванни Гуштик, чий батько нині боронить Україну, торкнулися кожного серця.

    Після завершення заходу присутні поклали квіти та запалені свічки до меморіалу пам’яті загиблих Героїв України, підкресливши, що їхній подвиг назавжди залишиться у серцях.

    Пам’ять про Героїв живе у справах, які ми продовжуємо заради майбутнього нашої країни.

Детальніше ...

ТРИВАЄ ПРИЙОМ ЗАЯВ НА КОНКУРСНИЙ ВІДБІР КАНДИДАТІВ НА ВАКАНТНУ ПОСАДУ ПОМІЧНИКА ВЕТЕРАНА

471712343 636552608701932 2668100472879516924 n     ЦЕНТР НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ ЗАСТАВНІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ПРОДОВЖУЄ НАБІР КАНДИДАТІВ НА ВАКАНТНУ ПОСАДУ ФАХІВЦЯ ІЗ СУПРОВОДУ ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ ТА ДЕМОБІЛІЗОВАНИХ ОСІБ ЗА ОНОВЛЕНИМИ СТАНДАРТАМИ.

   Фахівцем із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб можуть стати особи, які відповідають таким кваліфікаційним вимогам:

      • громадянин / громадянка України
      • ті, хто має рівень освіти не нижчий за бакалавра. Галузі знань: «освіта», «культура, мистецтво та гуманітарні науки», «соціальні науки, журналістика та інформація», «бізнес, адміністрування та право», «інформаційні технології», «інженерія, виробництво та будівництво», «охорона здоров’я та соціальне забезпечення», «транспорт та послуги» та «безпека та оборона»
      • вільне володіння українською мовою

     Кандидати на посаду можуть подати заяву винятково в електронній формі через  веб-платформу е-Ветеран https://eveteran.gov.ua/.

     На ній Мінветеранів створило спеціальний електронний сервіс для зручної подачі необхідних документів на участь у відборі  http://surl.li/tghnrn.

     Після заповнення форми потрібно підтвердити достовірність поданих даних за допомогою електронного цифрового підпису.

     Далі заяву буде спрямовано до місцевих органів влади, де відкрито вакансію “Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб”, для подальшого розгляду комісією. А заявник отримає на вказану ним електронну пошту листа з інформуванням про подальші кроки.

     При рівній кількості балів перевагу надаватимуть кандидатам, які мають статус ветерана війни, особи з особливими заслугами перед Батьківщиною, постраждалого учасника Революції Гідності, члена сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни, Захисника / Захисниці України та перебувають на обліку в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни (ЄДРВВ).

     Пріоритет надаватимуть кандидатам із професійними якостями та вмінням надавати ефективні послуги.

     Зазначимо, що фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб виконуватиме важливу роль, яка виходить за межі звичайної діяльності соціальних працівників. А саме: надання ветеранам війни, демобілізованим особам та членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України та іншим особам, послуг з підтримки переходу від військової служби до цивільного життя щодо можливостей, прав, гарантій, пільг, отримання публічних (електронних публічних), соціальних, освітніх, реабілітаційних, психологічних та інших послуг, зокрема з питань оформлення документів для отримання таких послуг, визначення пріоритетності потреб зазначених категорій осіб та допомога у пошуку найбільш оптимальних та ефективних інструментів їх реалізації.

Детальніше ...

8 років позбавлення волі – засуджено буковинця за умисне вбивство брата

c5aa14c1c53dae185077a     За публічного обвинувачення прокурорів Чернівецької окружної прокуратури 32-річного жителя Чернівецького району визнано винним в умисному вбивстві брата (ч. 1 ст. 115 КК України).

      Йому призначено покарання у виді 8 років позбавлення волі.

     Прокурори у  суді довели, що у серпні цього року між двома братами – жителями села Борівці Чернівецького району, на ґрунті ревнощів виникла суперечка, під час якої старший наніс не менше 9 ножових поранень молодшому брату. Від отриманих тілесних ушкоджень 30-річний чоловік помер.

      Свою вину обвинувачений визнав повністю.

     До набрання вироку законної сили він перебуватиме під вартою.

     

       Заставнівський відділ Чернівецької окружної прокуратури                                

Детальніше ...

Привітання голови громади з Новим 2025 роком

xnov1.jpg.pagespeed.ic.aH5fJGeq8BШановні жителі Заставнівської громади!

      Щиро вітаю вас із Новим 2025 роком!

      Цей рік ми зустрічаємо з особливими почуттями в серці. Він дарує нам нові надії, відкриває нові можливості й зміцнює віру у перемогу – перемогу нашого народу, нашої правди та справедливості.

      2024 рік був надзвичайно важким для кожного з нас, але водночас він зробив нас сильнішими. Ми навчилися цінувати прості речі, кожен прожитий день, нашу землю, нашу свободу. Ми стали ще ближчими один до одного, об’єднаними у прагненні допомогти, підтримати й зробити більше для спільної мети.

      Новий рік завжди сповнений мрій і сподівань. Сьогодні у нас усіх є одна велика мрія – довгоочікуваний мир і Перемога. Ми віримо, що ці прагнення здійсняться.

      Наш ворог намагається зламати нас, але наш дух незламний. Поки наші діти співають колядки, шанують українську мову та пам’ятають своїх Героїв, наше майбутнє залишається світлим і непорушним.

      Дякуємо нашим захисникам за можливість зустрічати цей Новий рік. Молімося за них, просімо у Бога захисту й благословення для кожного воїна, щоб вони повернулися додому здоровими, а їх оберігали небесні сили.

      Нехай Новий рік принесе у ваші оселі тепло, добро й затишок. Нехай наші діти будуть щасливими, а родини – благословенними. Хай 2025 рік стане роком миру, злагоди та відновлення.

З повагою, міський голова Василь РАДИШ.

Детальніше ...

ВІТАННЯ ГОЛОВИ ГРОМАДИ ВАСИЛЯ РАДИША З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

413801139 692709863041367 6666048207769245794 n

Шановні жителі Заставнівської громади! 

       Від щирого серця вітаю всіх із Різдвом Христовим!

    Різдво – це свято, що зберігає у собі дух давніх українських традицій, які споконвіку єднали наш народ, робили його сильнішим і міцнішим. Цей день асоціюється з родинним затишком, теплом і радістю.

     На жаль, вже третій рік поспіль ми зустрічаємо ці святкові дні у час повномасштабної війни. Для багатьох святковий стіл залишиться неповним: хтось захищає нас на передовій, а когось оберігає Ангельське воїнство з небес. Війна і кордони відділяють рідних, але справжнє світло Різдва сяє в наших серцях. Єдність, тепло душі та вдячність простягаються від наших домівок до окопів на фронті.

     У ці благословенні дні я щиро дякую кожному за вашу підтримку, співпрацю, взаєморозуміння і повагу, за єдність та віддану працю. Разом ми віримо в Збройні сили України, підтримуємо їх і бережемо найдорожче – нашу родину та рідну землю.

     Нехай це Різдво принесе здійснення мрій кожного українця – мир, Перемогу і повернення наших Героїв додому. Ми віримо в дива, і коли мільйони сердець прагнуть Перемоги, вона обов’язково настане! Адже добро завжди долає зло.

     Благословення новонародженого Христа нехай допомагає у всіх добрих задумах і починаннях. Нехай радість Різдва наповнить ваші оселі, серця і душі теплом, щастям і Божою благодаттю на весь наступний рік.

Христос Народився ! Славімо Його!

З повагою, міський голова Василь Радиш.

Детальніше ...

Відбулась чергова 48 сесія міської ради VIII скликання

      19 грудня 2024 року відбулося засідання сорок восьмої чергової сесії Заставнівської міської ради восьмого скликання.

      На початку засідання депутати виконали Гімн України та вшанували хвилиною мовчання пам'ять полеглих воїнів і мирних жителів, які загинули внаслідок російської агресії.

     У роботі сесії також взяли участь старости сіл, керівники та спеціалісти відділів міської ради. На порядку денному розглядалися питання, що стосуються життєдіяльності громади. Серед основних розглянутих питань:

    • Затверджено звіт про виконання бюджету громади за 9 місяців 2024 року;
    • Ухвалено бюджет громади на 2025 рік та внесено зміни до бюджету 2024 року;
    • Прийнято Програму охорони навколишнього природного середовища на 2025-2027 роки;
    • Затверджено Програму організації безоплатного поховання загиблих військових на 2025 рік;
    • Прийнято Програму харчування дітей у закладах освіти громади на 2025 рік;
    • Розглянуто ряд земельних питань, включаючи надання дозволів, зміну цільового призначення ділянок та продовження оренди;
    • Внесено зміни до додатку Програми благоустрою та дорожнього фонду громади;
    • Надано дозвіл на списання майна комунальної власності;
    • Прийнято рішення щодо змін у керівництві КУ «Центр надання соціальних послуг».
    • Обговорено інші важливі питання, що стосуються функціонування громади.

    Усі ухвалені рішення будуть опубліковані на офіційному сайті Заставнівської міської ради.

    Відеозапис засідання доступний для перегляду за посиланням: https://youtu.be/bpv_7IBNuqY?si=EFdXQC0jHj81mKOv

 

Детальніше ...

Відбулося засідання земельної комісії

      Сьогодні відбулось засідання постійної комісії міської ради з питань регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, яке очолив голова комісії Володимир Турецький.

    На засіданні було розглянуто сім питань порядку денного, які стосувалися дотримання вимог земельного законодавства. За результатами роботи, комісія ухвалила рішення рекомендувати проєкти для розгляду на черговій сесії міської ради. 

      Відеозапис засідання доступний для перегляду за посиланням: https://youtu.be/S8LORF6aj4A?si=qtuJq9e7reW3ScvV.

Детальніше ...

Координація зусиль заради безпеки та виховання дітей: нарада у Заставнівській міській раді

20241213 091807 1     У Заставнівській міській раді відбулася тематична нарада за участі інспектора сектору Служби освітньої безпеки, лейтенанта поліції Максима Юрійовича Мондика. На заході були присутні представники  відділу освіти, культури, молоді та спорту міської ради, центру надання соціальних послуг, відділу охорони здоров’я та соціального захисту населення, служби у справах дітей.

     Основна мета зустрічі полягала у координації дій і впровадженні профілактичних заходів, які мають сприяти:

  • патріотичному вихованню дітей;
  • запобіганню правопорушенням серед неповнолітніх;
  • попередженню втягнення дітей у протиправну діяльність;
  • недопущення вербування неповнолітніх та їх залучення до диверсійної діяльності.

     Під час обговорення учасники наради звернули увагу на важливість підвищення рівня правової культури дітей та молоді. Особливо акцентували на необхідності тісної співпраці між освітніми закладами, соціальними службами, батьками та громадськістю.

     Лейтенант Максим Мондик підкреслив значення оперативного моніторингу середовища, в якому виховуються діти, та своєчасного реагування на потенційні загрози. Також було запропоновано активізувати роботу з проведення просвітницьких заходів, зокрема лекцій, тренінгів і тематичних зустрічей для школярів.

     Ця нарада стала важливим кроком у зміцненні взаємодії між структурами, що відповідають за захист дітей, та у формуванні безпечного і сприятливого середовища для для розвитку підростаючого покоління у Заставнівській громаді.

Детальніше ...

Відбулося засідання бюджетної комісії

      12 грудня у Заставнівській міській раді відбулося чергове засідання постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів, цін, інвестицій, підприємництва та регуляторної політики.

      Участь у роботі комісії взяли міський голова Василь Радиш, секретар ради Руслан Леванін, депутати міської ради, керівники виконавчих органів ради та доповідачі. Головувала на засіданні Людмила Пацарнюк, очільниця комісії.

      Порядок денний складався з 8 важливих питань:

  •  Виконання бюджету Заставнівської міської територіальної громади за 9 місяців 2024 року
  •  Внесення змін до Програми благоустрою та дорожнього фонду Заставнівської міської територіальної громади на 2023–2025 роки
  •  Затвердження Програми організації безоплатного поховання загиблих (померлих) військовослужбовців, учасників бойових дій внаслідок російської агресії та війни в Україні на 2025 рік
  •  Затвердження Програми охорони навколишнього природного середовища на території Заставнівської міської територіальної громади на 2025-2027 роки
  •  Затвердження Програми організації харчування дітей в закладах загальної середньої та дошкільної освіти Заставнівської міської ради на 2025 рік
  •  Надання дозволу на списання майна комунальної власності
  •  Бюджет громади на 2025 рік (код бюджету 2452800000)
  •  Внесення змін до бюджету громади на 2024 рік (код бюджету 2452800000)

     Депутати активно обговорювали запропоновані питання, вносили пропозиції та висловлювали зауваження, які були враховані при формуванні остаточних висновків. За результатами роботи, комісія ухвалила рішення рекомендувати проєкти для розгляду на черговій сесії міської ради.

     Для перегляду відеотрансляції засідання скористайтеся посиланням: https://youtu.be/uaN3eKjZk_U?si=4w3p0kHAosqZ5SSD

Детальніше ...

Долучайтеся до команди управління патрульної поліції в Чернівецькій області!

5373256129318086220
Коротко про основні вимоги до кандидатів:

✅громадянство України;
✅вільне володіння українською мовою;
✅вік від 18 років;
✅повна загальна середня освіта;
✅відсутність судимості;
✅наявність посвідчення водія категорії В.

Бажаєте дізнатися більше інформації про набір, переходьте за посиланням:
https://my.patrolpolice.gov.ua/,
або за номером телефону +380674005876

Детальніше ...

УВАГА! У територіальних підрозділах поліції Буковини можна задекларувати зброю та боєприпаси до неї

1731315675 img 8514     25 листопада, у дію вступив Закон України «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України» щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю.

     Його прийняття закладає правову основу для непритягнення особи до відповідальності за зберігання зброї без відповідного дозволу, а також посилить механізм контролю за обігом зброї, що є вкрай важливим не лише в період воєнного стану, а й у мирний час.

     Якщо ви знайшли вогнепальну зброю та боєприпаси до неї, вам необхідно негайно їх задекларувати.

     Адреси територіальних підрозділів Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області, де можна задекларувати зброю та боєприпаси до неї:

     Чернівецьке районне управління поліції  (тел. +380506974659), 

     м. Чернівці, вул. Білоусова, 19;

     Дністровський районний відділ поліції (тел. +380992035825), 

     м. Кельменці, вул. Бессарабська, 30; 

     Вижницький районний відділ поліції  (тел. +380971402128), 

     м. Вижниця,  вул. Шухевича, 4.

     Що потрібно знати про декларування зброї: покрокова інструкція

     Відділ комунікації поліції Чернівецької області

Детальніше ...

Військові та ветерани можуть безоплатно отримати комплексну стоматологічну допомогу в 331 профільному медзакладі України.

29b8f113a9a9860102284d440690685c      Допомога та турбота про військових є пріоритетним напрямом роботи для всіх державних інституцій. Саме тому Національна служба здоров'я України спільно з Міністерством охорони здоров'я запустили пілотний проєкт “Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України”. Проєкт включає дві групи послуг: зубопротезування та зуболікування.

      Послугу можуть отримувати учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, військовослужбовці. На  фінансування пілотного проєкту з державного бюджету виділено 1 млрд 749 млн грн. Наразі безоплатно отримати комплексну стоматологічну допомогу військові та ветерани можуть в 331 медзакладі України, які уклали договір з НСЗУ.  За час роботи проєкту  понад 7 тисяч осіб скористалися послугами безоплатного зубопротезування та зуболікування. НСЗУ виплатила закладам за договором понад 41 млн грн. 

      Комплексну стоматологічну допомогу безоплатно як за направленням лікаря, так і за самозверненням можуть отримувати:

  • ветерани війни, особи з інвалідністю внаслідок війни;
  • учасники бойових дій;
  • військовослужбовці, які поки не отримали статус учасника бойових дій, але продовжують виконувати бойові завдання.

      Для отримання послуг із зубопротезування/зуболікування потрібно звернутися до медзакладу-учасника пілотного проєкту, який уклав договір з НСЗУ.  Для отримання послуги  необхідно написати заяву в довільній формі (про отримання послуги за пілотним проєктом вперше) та  надати копії документів з пред’явленням їх оригіналів:

  • паспорт громадянина України;
  • облікова картка платника податків;
  • посвідчення (учасника бойових дій / особи з інвалідністю внаслідок війни / посвідчення учасника війни та/або військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу).

      Військовослужбовцям та ветеранам в межах пакетів “Зубопротезування” та “Зуболікування”  безоплатно гарантовано: стоматологічне  обстеження; інструментальні дослідження (рентгенографія або ортопантомографія тощо); стоматологічна допомога, зокрема, як етап лікування та підготовки до зубопротезування; виготовлення та встановлення зубних протезів; знеболення на всіх етапах зубопротезування та зуболікування ін. 

      Гранична вартість наданих медичних послуг одному пацієнту, згідно з постановою Уряду становить:

  • із зубопротезування  — 14 984 гривні. Пацієнт може скористатися пілотним проєктом один раз протягом року; 
  • із зуболікування —  24 952 гривні. 

      Докладніше про послуги зубопротезування та зуболікування — на сайті НСЗУ за посиланням: https://cutt.ly/qegZqM9q.

      Знайти заклад, який надає послуги зубопротезування/зуболікування можна зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77 або скориставшись онлайн-картою НСЗУ “Надавачі медичних послуг за напрямом "Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України": https://cutt.ly/EeDcB8Av .

Детальніше ...

Діагностичні обстеження раннього виявлення новоутворень безоплатні для внутрішньо переміщених осіб

20241126103443      На ранніх стадіях рак виліковний. Своєчасна діагностика онкозахворювань за допомогою інструментальних досліджень дозволяє вчасно виявляти  хворобу, підвищує шанси на успішне лікування та рятує життя. Програма медичних гарантій дає можливість кожному громадянину України безоплатно проходити профілактичні обстеження на онкологічні захворювання, незалежно від місця свого проживання чи реєстрації.  

      Рання діагностика найпоширеніших онкозахворювань є пріоритетним напрямком у Програмі медичних гарантій і включає безоплатні послуги з досліджень на рак за шістьма пакетами: 

  • “Мамографія” - обстеження молочних залоз рентгенівським методом задля виявлення патологічних змін у молочних залозах
  • “Гістероскопія” - обстеження порожнини матки та цервікального каналу допомагає виявити внутрішньоматкові патології на ранніх етапах, коли їх ще не видно на УЗД.
  • “Езофагогастродуоденоскопія” - обстеження стравоходу, порожнини шлунка та дванадцятипалої кишки. Дозволяє виявити запальні процеси, структурні аномалії верхніх відділів ШКТ. Також можливо побачити новоутворення на ранніх етапах до появи специфічних симптомів, а також за необхідності взяти матеріал для біопсії.
  • “Колоноскопія” - обстеження слизової оболонки прямої,  товстої та частини кінцевого відділу тонкої кишки, виявлення запальних процесів та новоутворень за необхідністю проведення біопсії.
  • “Цистоскопія” - обстеження уретри та сечового міхура, з можливістю забрати матеріал для біопсії та здійснити візуалізацію новоутворень.
  • “Бронхоскопія” - обстеження трахеї та бронхів, яке дозволяє виявити захворювання слизових оболонок, за необхідністю взяти зразки тканини на біопсію або ж видалити інородні тіла, які потрапили в дихальні шляхи.

      Внутрішньо переміщені особи можуть отримати послуги з ранньої діагностики новоутворень у будь-якому з 840 медичних  закладів, які мають укладені договори з НСЗУ на відповідні пакети послуг:

  • Мамографія: 270 медичних закладів
  • Гістероскопія: 503 медичні заклади
  • Езофагогастродуоденоскопія: 717 медичних закладів
  • Колоноскопія: 600 медичних закладів
  • Цистоскопія: 407 медичних закладів
  • Бронхоскопія: 294 медичні заклади

      Як отримати послугу з  раннього виявлення новоутворень 

  • Електронне направлення - його видає сімейний або лікуючий лікар. З електронним направленням пацієнт звертається до медичного закладу, який надає послугу за відповідним пакетом. 
  • Підставою для проходження діагностичних досліджень з метою профілактики є також досягнення пацієнтами певного віку. Для мамографії та колоноскопії - це вік від 40 років, а для цистоскопії, езофагогастродуоденоскопії, гістероскопії, бронхоскопії - від  50 років.

      Внутрішньо переміщеним особам, як і іншим громадянам, в межах обраних пакетів доступні безоплатні послуги:

  • Консультація лікаря перед дослідженням
  • Проведення дослідження 
  • Консультація анестезіолога перед анестезіологічним забезпеченням (за потреби)
  • Проведення місцевої або загальної анестезії (за потреби)
  • Забір та направлення біологічного матеріалу для проведення гістологічного дослідження (за потреби)
  • Опис результатів досліджень, оформлення заключення та протоколу втручання 
  • За необхідності направлення пацієнта/-ки для отримання спеціалізованої медичної допомоги або інших медичних послуг
  • Надання результатів обстеження на плівці та/або запис на цифровий носій пацієнтів (за бажанням) тощо

      Ознайомитися з повним обсягом кожного діагностичного обстеження можна  на сайті НСЗУ в розділі Вимоги ПМГ 2024, обравши потрібний пункт, або за посиланням: https://cutt.ly/ieIPVARP .


      Як знайти заклад, який надає послуги з діагностичного обстеження раннього виявлення новоутворень

  • Зателефонувати до контакт-центру НСЗУ 16-77: оператор підкаже, які медичні заклади поруч мають договір з НСЗУ на надання тієї чи іншої послуги з дослідження. 
  • На сайті  НСЗУ: аналітична панель/дашборд “Електронна карта місць надання послуг за програмою медичних гарантій”. У полі фільтрів обрати потрібну область, населений пункт та  “Напрям допомоги” і потрібний “Пакет послуг”. Карта залишаться заклади з контактами. Перейти до дашборду можна за посиланням: https://cutt.ly/keDoF37u

      Куди і як поскаржитись, якщо відмовляють у наданні послуги або вимагають сплатити за неї?

     Якщо під час звернення до закладу внутрішньо переміщеній особі відмовляють у наданні послуги, вимагають оплатити послугу, яку покриває Програма медичних гарантій, чи зробити благодійний внесок  - це порушення прав пацієнта та умов договору НСЗУ з медичним закладом. У такому випадку потрібно подати звернення щодо порушення:

  • зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77, оператор допоможе зафіксувати скаргу.
  • подати скаргу через електронну форму на сайті НСЗУ: обрати в меню зверху розділ “Громадянам”, далі  - “Зворотній зв’язок. Тут можете залишати свої запитання, зауваження, пропозиції, заяви та скарги”. Або перейти за посиланням: https://cutt.ly/5eb9XKbN

     Програма медичних гарантій забезпечує усім українцям однаковий безоплатний перелік та доступ до медичних послуг, незалежно від наявності статусу внутрішньо переміщеної особи. Більше про безоплатні медичні послуги, які можна отримати за Програмою медичних гарантій, в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням.

Детальніше ...

Пам’яті Миколи Івасюка: до річниці трагічної загибелі нашого земляка, художника, який увіковічнив українську історію

1429177033 ivasyuk m     25 листопада ми згадуємо трагічну дату в історії нашої культури – цього дня в 1937 році радянська репресивна машина забрала життя нашого земляка, видатного художника Миколи Івасюка. Його ім’я вписане золотими літерами в історію українського мистецтва, а його доля – це приклад сили духу, самовідданості та любові до рідної землі.

    Микола Івасюк народився 25 травня 1865 року в нашому славному місті Заставна. Вже з ранніх років проявляв талант до малювання. Навчався у Віденській та Мюнхенській академіях мистецтв, здобуваючи європейський рівень освіти, але завжди залишався вірним своїм корінням.

     Його творчість була невіддільною від української історії та культури. Митець обрав для себе нелегкий, але важливий жанр – історичний живопис. Його полотна, зокрема, «В’їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Богдан Хмельницький і кримський хан під Кам'янцем-Подільським», «Іван Богун у бою під Берестечком» та багато інших стали уособленням героїчного минулого нашого народу. Вони передають дух боротьби, глибоку трагедію та велич української історії.

     Микола Івасюк жив у непрості часи, коли українська культура перебувала під постійним тиском імперій, а пізніше – радянського режиму. У 1937 році, в період Великого терору, митця заарештували за звинуваченнями в «українському буржуазному націоналізмі» та розстріляли. Його твори, які не підходили під рамки радянської ідеології, були знищені або приховані.

івасюк

     Попри спроби стерти ім’я Івасюка з історії, його творчість пережила десятиліття репресій. Сьогодні ми пишаємося тим, що саме наша земля подарувала Україні такого геніального митця. Його картини, збережені нащадками, відображають багатство української культури та є джерелом натхнення для нових поколінь.

     Вшануймо пам’ять Миколи Івасюка – людини, яка присвятила своє життя служінню Україні через мистецтво. Його творчість нагадує нам про нашу багату історію, а його доля – про ціну, яку ми платимо за право бути собою. 

     Вічна слава нашому землякові!

Детальніше ...

Відбулося засідання постійної комісії міської ради

      Сьогодні відбулось засідання постійної комісії міської ради з питань регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, яке очолив голова комісії Володимир Турецький.

    На засіданні було розглянуто три питання порядку денного, які стосувалися дотримання вимог земельного законодавства. За підсумками обговорення депутати ухвалили відповідні рекомендації.

      Відеозапис засідання доступний для перегляду за посиланням: https://youtu.be/S8LORF6aj4A?si=qtuJq9e7reW3ScvV.

Детальніше ...

19 ЛИСТОПАДА – 1000 ДНІВ ВІД ПОЧАТКУ ВЕЛИКОЇ ВІЙНИ

1   Сьогодні, 19 листопада, виповнюється 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну.
      Це 1000 днів нескореності, мужності та неймовірної єдності всього українського народу. Протягом цього часу кожен українець, незалежно від місця проживання, віку чи професії, став частиною великої боротьби за свободу та майбутнє нашої держави.
       Попри всі труднощі та біль, ми продовжуємо боротися, захищаючи свої родини, землю та право жити у вільній країні. Але ця боротьба має страшну ціну — тисячі життів наших співвітчизників, як військових, так і мирних жителів, було втрачено через агресію РФ.
     Кожна смерть – це невимовний біль, що залишає рани у серцях родин, друзів і всього народу. Війна не оминає жодного регіону, жодного населеного пункту, залишаючи по собі руїни, сльози й горе.
      23 Герої нашої громади віддали свої життя за Україну, виконуючи свій святий обов’язок перед народом. Їхня самопожертва – це незламний символ відваги, честі та любові до Батьківщини. Ще понад десяток наших земляків вважаються зниклими безвісти або перебувають у ворожому полоні. Їхні сім'ї та вся громада продовжують сподіватися й молитися за їхнє повернення.
    Ми пам’ятаємо кожного, хто віддав своє життя заради нашої свободи. Ми вдячні кожному, хто сьогодні стоїть на захисті України, і кожному, хто допомагає, працює чи підтримує в тилу. Разом ми здолаємо всі випробування, і правда буде за нами.
      Слава Україні! Героям слава!
Детальніше ...

Спільними зусиллями допомогли багатодітній родині, яка втратила все через пожежу

зображення viber 2024 11 18 08 45 47 547      У селі Долина Тернопільської області сталася трагічна подія – внаслідок пожежі в багатодітної матері Юлії Поздик згорів будинок, усе майно та документи. Залишившись без житла й засобів для існування, родина звернулася по допомогу.
 
      Пункт збору та видачі гуманітарної допомоги Заставнівської міської ради, який діє в кінотеатрі "Мир", оперативно відгукнувся на прохання постраждалої сім’ї. Координацію цієї роботи взяв на себе депутат міської ради Олександр Дрига. Завдяки злагодженим діям вдалося зібрати необхідні речі: одяг, взуття та інші предмети першої потреби.
 
      Депутат міської ради Дмитро Левицький забезпечив родину продуктами харчування. Приватний підприємець Михайліна Мельник передала дітям солодощі, щоб підтримати їх у цей важкий час. Доставку допомоги до місця призначення організував та оплатив підприємець Юрій Гузак.
 
      Окрема подяка волонтерам за невтомну працю у підборі й сортуванні речей. Серед них:
• Людмила Ісопенко (м.Заставна),
• Євгенія Кур’ян (внутрішньо переміщена особа, м. Маріуполь),
• Ірина Кобець (внутрішньо переміщена особа, м. Харків),
• Ольга Котова (внутрішньо переміщена особа, м. Дружківка).
 
      Від імені голови Заставнівської міської ради Василя Радиша висловлюємо щиру вдячність усім, хто долучився до допомоги. Цей приклад єдності та підтримки демонструє нашу силу й згуртованість у складні часи.
 
      Нехай Господь Бог віддячить вам сторицею за вашу доброту й небайдужість.
Детальніше ...

В Заставнівській громаді відбудеться відстріл хижих тварин

d32ffc2841038c2a40f236f7938931f0     Мисливцями нашої громади отримано дозвіл на проведення санітарного відстрілу хижих тварин. Це означає, що кожної середи, суботи і неділі впродовж наступних трьох місяців в усіх селах нашої громади буде здійснюватися такий відстріл, оскільки ситуація з кількістю хижих тварин (особливо з лисицями) є небезпечною.
     
      Проводити відстріл будуть досвідчені мисливці з офіційним дозволом. Тому прохання не лякатися, якщо почуєте звуки вистрілів але і бути уважними якщо відвідуєте ліс, віддалені поля. Будьте уважними до місць прогулянок дітей, попередьте рідних (особливо осіб старшого віку). Також прохання прив’яжіть собак, щоб не сталося небажаних ситуацій. Такі заходи є необхідними!
     
       Будьте уважними! Бережіть себе та своїх близьких!
Детальніше ...
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний портал Верховної Ради України
Офіційний портал органів виконавчої влади України
Верховний Суд України офіційний веб-сайт
Чернівецька районна військова адміністрація
Заставнівський опорний ЗЗСО І-ІІІ ст. - Головна сторінка
Заставнівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів - Головна сторінка
Асоціація міст України - Головна сторінка
Заставнівська міська рада - YouTube
Ми у Фейсбуці - Заставнівська міська рада
Асоціація малих міст УКРАЇНИ
Чернівецька обласна військова адміністрація
Чернівецька обласна рада Офіційний сайт органу місцевого самоврядування
Заставнівська центральна районна бібліотека