Міський голова

Міський голова м. Заставна

Радиш Василь Йосипович

Звіт за 2018 рік

Дошка оголошень

Погода в місті

Зараз на сайті

На сайті 827 гостей та відсутні користувачі

Інформує Головне управління ДПС у Чернівецькій області

image001.10.02.2021 1ПРРО актуальні відповіді:

Хто здійснює програмування найменування товарів (послуг) в ПРРО? 

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, програмування товарів/послуг в ПРРО здійснюється суб’єктом господарювання/оператором (касиром) самостійно шляхом додавання товарів/послуг або шляхом імпорту даних переліку (файлу у форматі CSV), який формується згідно з інструкцією користувача ПРРО.

На замітку платникам – електронний підпис

Чи можливо здійснити первинну процедуру реєстрації в Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС через мережу Інтернет без особистої присутності в центрі? 

Первинна процедура отримання електронних довірчих послуг від Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС не передбачає можливість реєстрації заявників через мережу Інтернет.

Відповідно до вимог Регламенту КН ЕДП ІДД ДПС заявник має бути особисто присутнім під час первинної процедури реєстрації.

Детальну інформацію щодо процедури реєстрації можна переглянути на офіційному інформаційному ресурсі КН ЕДП ІДД ДПС (http://www.acskidd.gov.ua) у розділі «Отримання електронних довірчих послуг».

Наразі в карантинних умовах підрозділ Кваліфікованого надавача ЕДП Інформаційно-довідкового департаменту ДПС при Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області працює за попереднім записом. Телефон для запису: (0372)51-43-79. Адреса:  м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, буд. 200а, 1-й пов.,  каб. 110.

Кампанія декларування – 2021: запитання платника щодо нарахування податкової знижки

Чи має право батько (мати) на відшкодування грошей за навчання дитини в вітчизняних закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, який фактично здійснив оплату за її навчання, якщо договір укладений між навчальним закладом та дитиною та квитанції на оплату оформлені на ім’я дитини? 

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, відповідно до п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розд. IV Кодексу вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені (п.п. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги) (п.п. 166.2.1 Кодексу). 

Таким чином, нормами Кодексу визначено, що право на податкову знижку за витратами, понесеними у звітному (податковому) році на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, виникає у платника податків, у якого сплата фактично підтверджена відповідними розрахунковими документами (квитанції, касові ордери, чеки тощо), в яких зазначено, що платіж за навчання здійснено безпосередньо особою, яка звертається за податковою знижкою, та копією договору, що ідентифікує заклад освіти – надавача послуг і здобувача освіти – отримувача послуг (його законного представника).

Податковою знижкою можна скористатись до 31 грудня 2021 року.

Подання декларації про майновий стан та доходи з метою отримання податкової знижки 

Суб'єкти господарювання які здійснюють діяльність у сфері обігу пального зобов’язані отримати ліцензії

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області нагадують, що з 1 липня 2019 року всі  суб'єкти господарювання, які провадять діяльність із виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, згідно з положеннями Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" від 23.11.2018 р. № 2628-VІІІ повинні мати відповідні ліцензії.

На ринку пального у Чернівецькій області  діють 529 ліцензій. Зокрема на право роздрібної торгівлі пальним – 219; на право зберігання пального – 9; на право зберігання пального (виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки) – 269.

Разом з тим, анульовано 100 ліцензій:  82 ліцензії на роздрібну торгівлю пальним, 566 – на зберігання, 540 – на оптову торгівлю, 3 – на виробництво пального.

За  інформацією управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів  Головного управління ДПС у Чернівецькій області упродовж двох місяців перевірено 4 суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність у сфері обігу пального, за порушення статті 230 ПКУ (наявність витратомірів та рівномірів – лічильників) донараховано штрафних санкцій в сумі 140 тис грн.


148 буковинських платників почали використовувати ПРРО у смартфоні

За інформацією заступника начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Наталії Чернівчан від початку запровадження «новацій» 148 платників зареєстрували 168 програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО). Всього в області кількість діючих РРО на 1 березня 2021 року складає 4686 одиниць.

За словами посадовиці, проведення роз’яснювальних заходів з питань застосування ПРРО дає свої результати, багато бізнесменів уже не бояться фіскалізації, а ті хто зареєстрував ПРРО грамотно користуються його перевагами.

Хочу звернути увагу бізнесу — продовжує Наталія Василівна — на переваги використання програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО) .

Найперше – безкоштовне програмне забезпечення можна завантажити на смартфон, планшет, комп’ютер тощо. Другий важливий фактор — швидка та зручна реєстрація ПРРО через Електронний кабінет та електронні чеки замість паперових.

Також серед інших можна назвати ще такі плюси застосування ПРРО: відправка покупцю електронних чеків, ведення обліку товарів, формування звітності за будь-який період, робота в режимі офлайн (до 36 годин разово та не більше 168 годин на місяць), онлайн підрахунок податків та знижок, сканування штрих-коду для отримання ціни товару з бази даних, фіксування дати, часу та деталей операції розрахункової операції, підключення до РРО вагів — підсумовує Наталія Василівна.

На замітку платникам – електронний підпис

Як отримати ЕДП у Кваліфікованого надавача ЕДП ІДД ДПС (алгоритм дій)? 

На період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусу COVID-19 на території України для отримання у Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС електронних довірчих послуг необхідно:

Здійснити попередній запис до відповідного відокремленого пункту реєстрації (режим роботи ВПР та засоби зв’язку опубліковані на офіційному інформаційному ресурсі Надавача у розділі «Контакти» (https://acskidd.gov.ua/contacts)).

Звертаємо увагу, що попередній запис здійснюється протягом дня на наступний робочий день (рекомендований час попереднього запису з 8 год 15 хв до 9 год 00 хв);

Підготувати необхідний перелік реєстраційних документів для отримання ЕДП, з яким можливо ознайомитись у розділі «Отримання електронних довірчих послуг, у тому числі для програмних РРО» офіційного інформаційного ресурсу Надавача (https://acskidd.gov.ua/etrusted-services), обравши відповідну категорію;

Прийти у відповідний ВПР на зазначений час (повідомлений працівником ВПР під час запису) з оригіналами документів для ідентифікації користувача та передачі необхідних для реєстрації документів (ВПР не надає послуги з копіювання, друку та заповнення реєстраційних карток, бланків та інших документів, а також не здійснює продаж або безоплатне надання захищених носіїв особистих ключів). При цьому надання ЕДП здійснюватиметься лише за наявності у клієнтів засобів захисту від респіраторних захворювань.

Наразі в карантинних умовах підрозділ Кваліфікованого надавача ЕДП Інформаційно-довідкового департаменту ДПС при Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області працює за попереднім записом. Телефон для запису: (0372)51-43-79. Адреса:  м. Чернівці, вул. Героїв Майдану, буд. 200а, 1-й пов.,  каб. 110.

Спілкуйтесь з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»: 

https://t.me/infoTAXbot 

Підписуйтесь на канали інформування ДПС: 

https://t.me/tax_gov_ua , facebook.com/TaxUkraine/ , youtube.com/TaxUkraine 

Кампанія декларування – 2021: запитання платника щодо нарахування податкової знижки

Який алгоритм розрахунку податкової знижки в частині сум витрат на сплату страхових внесків, сплачених за договорами довгострокового страхування життя (недержавного пенсійного забезпечення)? 

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, пп. 166.3.5 п. 166.3 ст. 163 Податкового кодексу України передбачено, що платник податку має право включити до податкової знижки, зокрема, суму витрат на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій) та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя, недержавного пенсійного забезпечення, за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, а також внесків на банківський пенсійний депозитний рахунок, на пенсійні вклади та рахунки учасників фондів банківського управління як такого платника податку, так і членів його сім’ї  першого ступеня споріднення, які не перевищують (у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування):

а) при страхуванні платника податку або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління чи за їх сукупністю – суму, визначену в абзаці  1 п.п. 169.4.1 п. 169.4 тст.169 Кодексу ( у 2020 році: 2102 грн. х 1.4 = 2940 гривень);

б) при страхуванні члена сім’ї платника податку першого ступеня споріднення або за пенсійним контрактом з недержавним пенсійним фондом, або на банківський пенсійний депозитний рахунок, пенсійний вклад, рахунок учасника фонду банківського управління на користь такого члена сім’ї чи за їх сукупністю – 50 відс. суми, визначеної в абзаці першому п.п.169.4.1 п.169.4 ст. 169 Кодексу, в розрахунку на кожного застрахованого члена сім’ї (у 2020 році: 2102 грн. х 1.4 х 50 відс. = 1470 гривень).

Наприклад: якщо договір страхування життя, що передбачає сплату платником податків страхового платежу (страхового внеску, страхової премії) за рік у сумі 16000, розпочинався 14 серпня 2020 року і платником податків у серпні 2020 року сплачено страховий платіж за рік у сумі 16000 грн ( з 14.08.2020 по 13.08.2021), то з урахуванням норм п.п. «а» п.п. 166.3.5 Кодексу платник податку має право віднести на витрати суму фактичних витрат за 5 місяців дії договору у звітному податковому 2020 році, що не перевищує 14700 грн. (2940 грн. х 5 місяців).

При страхуванні члена сім’ї платника податку першого ступеня споріднення за вищезазначеними умовами понесених витрат платник податку має право віднести на витрати суму, що не перевищує 14700 грн. (2940 грн. х 5 місяців х 50%).

Отже, нормами Кодексу передбачено, що платник податків має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема, на сплату страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), які не мають перевищувати обмеження, встановлені п.п. «а» та «б»  п.п. 166.3.5 п. 166.3 ст. 166 Кодексу, у розрахунку за кожний з повних чи неповних місяців звітного податкового року, протягом яких діяв договір страхування.

Податковою знижкою можна скористатись до 31 грудня 2021 року.

Подання декларації про майновий стан та доходи для отримання податкової знижки 

Більше сотні буковинців стали учасниками «Дня відкритого спілкування» у податковій службі області

Під час проведення  «Дня відкритого спілкування», який  відбувся 19 березня 2021 року в усіх територіальних відділеннях податкового відомства краю проведено сеанси телефонного зв’язку «гаряча лінія», роз’яснювальні зустрічі з відвідувачами ЦОПів та розповсюдження серед них друкованої продукції.

Ініціатор проведення заходу - начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталій Шпак відзначив, що створено ще один дискусійний та роз’яснювальний майданчик. Також посадовець звернув увагу, що в період карантинних обмежень, такий спосіб комунікацій з податківцями доступний та дієвий.

За словами посадовця, основне завдання заходу поінформувати буковинців про нюанси деклараційної кампанії – 2021 здійснено. Зокрема говорили з платниками про види доходів які підлягають декларуванню, про терміни і способи подання декларацій, про можливості електронних сервісів та отримання податкових знижок.

Після проведення заходу, його організатори детально проаналізував усі запитання абонентів та визначили які питання найчастіше задавали буковинці і які відповідно потребують додаткового роз’яснення через ЗМІ та під час проведення зустрічей з буковинцями.

Усього на «гарячу лінію» до всіх територіальних управлінь впродовж сеансу надійшло 78 дзвінків – кожен отримав абонент отримав кваліфіковані роз’яснення, особисто з начальником Головного управління ДПС у Чернівецькій області Віталієм Шпаком поспілкувалися 5 буковинців. Ще 35 платників цього дня отримали консультації особисто в приміщенні ЦОПів.

Під час заходу розповсюджено 250 примірників друкованої продукції щодо Деклараційної кампанії – 2021: серед яких пам’ятки та календарики.

Фотозвіт: https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/458609.html 

ЦОПи: Понад 12,8 тисяч адмінпослуг надано платникам податків Буковини з початку року

Впродовж січня – лютого 2021 року до центрів обслуговування платників та відділень державних податкових інспекцій Чернівецької області за зверненнями платників надано понад понад 12,8 тисяч адміністративних послуг.

Відтак, найактуальнішими запитами серед відвідувачів ЦОПів стали отримання карток платників податків з присвоєнням реєстраційного номера платника (наразі їх видано 5,1 тис) та відомостей з Державного реєстру фізичних осіб (ДРФО) про суму виплачених доходів та утриманих податків (їх видано 2 тис).

Слід зазначити, що свою популярність не втрачають такі послуги, як надання витягу з реєстру платників єдиного податку (надано 994 витягів), реєстрація платників єдиного податку (зареєстровано 1204 платників), реєстрація книг обліку розрахункових операцій (зареєстровано 1020 книг), довідки про отримані доходи отримали 479 буковинців, а також 328 платників отримали довідки про відсутність заборгованості з платежів до бюджету.

Як зазначають податківці, інформація, а саме стандарти надання кожної адмінпослуги, є у відкритому доступі – в розділі «Діяльність»-«Адміністративні послуги» на субсайті територіальних органів ДПС https://cv.tax.gov.ua/diialnist/mistsya-nadannya-administrativnih-poslu/ .

Також у податковій службі акцентують, що на період карантину для отримання адміністративних та інших послуг кращу використовувати електронні сервіси ДПС, зокрема, Електронний кабінет платника податків https://cabinet.tax.gov.ua/.

До відома: всю необхідну та корисну інформацію можна отримати на субсайті Головного управління ДПС у Чернівецькій області https://cv.tax.gov.ua/ та у соціальній мережі Facebook.

Також податківці наголошують, інформація про сервіси податкової, анонси, роз’яснення, коментарі фахівців та інші корисні повідомлення розміщені на офіційних сторінках: fb.com/TaxUkraine, youtube.com/TaxUkraine та t.me/tax_gov_ua.


Ні фальсифікату: Податківці закликають буковинців долучитися до контролю за реалізацією алкоголю та цигарок

Про це в інтерв’ю заступника начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Наталії Чернівчан. 

Як відрізнити фальсифікат підакцизної продукції від оригінальної продукції? Чи може покупець самостійно це зробити?

Як працює електронний сервіс «Пошук акцизної марки» - ідентифікатор чи справжня марка акцизного податку чи підроблена?

Прошу поінформуйте платників про ті заходи які проводять податківці з метою зменшення обігу «фальсифікату» - чи взагалі дозволено проводити перевірки продавців алкоголю та тютюну під час карантину ?

Акцизний податок із роздрібних продажів: скільки сплачено, як впливає чек РРО на наповнення місцевих бюджетів?

Повне інтерв'ю за посиланням: https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/458657.html 

Громадська Рада при податковій службі Буковини провела своє чергове засідання

Відбулося чергове засідання Громадської ради при Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області.

До участі у засідання запрошені начальник Головного управління ДПС у Чернівецькій області – Віталій Шпак; заступник начальника – Наталія Чернівчан; заступник начальника – Микола Загарюк; заступник начальника – Тетяна Булавка.

Модератором заходу був голова Громадської ради Олександр Побережний.

На засіданні розглядалися питання про хід Деклараційної кампанії - 2021 та реформування інституту відповідальності платників податків.

Серед розглянутих питань, особливо зацікавило присутніх аналітичні дані про надходження податків до бюджетів усіх рівнів.

Також під час засідання учасники порушили ряд питань, зокрема, продовжити роз’яснювальну роботу серед платників, використовуючи інноваційні підходи до цієї роботи.

Наприкінці, члени громадської ради обговорили перспективні питання для розгляду на наступному засіданні.

Фотоматеріали: https://cv.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/458904.html 

Місцеві податки: як сплачуються та основні зміни у 2021 році

Вчора, заступник начальника Головного управління ДПС у Чернівецькій області Тетяна Булавка та завідувач сектору пресслужби, комунікацій з громадськістю та ведення субсайту Марії Коцим’юк провели презентаційну онлайн зустріч зі студентами третього курсу спеціальності «Облік і оподаткування» Чернівецького державного комерційного технікуму та викладачем Яною Бистрицькою. Захід проведено на платформі ZOOM. Тема зустрічі: «Сплата місцевих податків і зборів у 2021 році».

У своєму виступі Тетяна Булавка розповіла про суми надходжень від буковинських платників до бюджетів усіх рівнів, звернувши особливу увагу на надходження до місцевого бюджету. Оскільки  ці кошти громади можуть використовувати для своїх потреб: для благоустрою чи фінансування тих чи інших соціальних проектів.

Далі йшлося про ставки і пільги зі сплати земельного, єдиного податку, транспортного податку, податку на нерухоме майно, і особливу увагу приділено адмініструванню ПДФО.

Під час зустрічі детально обговорили як впливає Деклараційна кампанія - 2021  на надходження до місцевих бюджетів та її особливості. Ще розглянули алгоритм розрахунку податкової знижки.

Наостанок посадовці роз’яснили дослідили особливості продажу підакцизних товарів - сплата податку з роздрібного продажу, отримання ліцензій та застосування РРО.

Порушники акцизного законодавства сплатять понад пів мільйона гривень

За січень-лютий 2021 року фахівцями управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів податкової служби області проведено 28 фактичних перевірок суб'єктів господарювання, які здійснюють торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. За результатами проведених заходів застосовано штрафних санкцій на загальну суму 0,6 млн гривень.

Основними порушеннями при проведенні перевірок є: роздрібна торгівля тютюновими виробами за цінами, вищими за встановлені максимальні роздрібні ціни; реалізація алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка та/або з підробленими марками акцизного податку; роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін; встановлення факту продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18-річного віку згідно статті 15 Закону України від 19.12.1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»; роздрібна торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності відповідних ліцензій та ін.

Нагадаємо, що згідно з Податковим кодексом України суб’єкти підприємницької діяльності, незалежно від форми власності, можуть провадити роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами у разі наявності відповідної ліцензії. Ліцензію можна отримати, звернувшись до Центру обслуговування платників з відповідною заявою та необхідними документами за місцем провадження суб’єктом господарської діяльності торговельної діяльності.

ПРРО актуальні відповіді:

Чи потрібно надавати паперовий фіскальний чек покупцю за оплачені товари (послуги) через ПРРО? 

У Головному управлінні ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, Законом України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» встановлено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані надавати розрахунковий документ.

Зокрема, видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію з розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти). 


Прокоментувати:

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
вгору
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний портал Верховної Ради України
Офіційний портал органів виконавчої влади України
Верховний Суд України офіційний веб-сайт
Заставнівська районна державна адміністрація
Заставнівський опорний ЗЗСО І-ІІІ ст. - Головна сторінка
Заставнівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів - Головна сторінка
Асоціація міст України - Головна сторінка
Заставнівська міська рада - YouTube
Ми у Фейсбуці - Заставнівська міська рада
Асоціація малих міст УКРАЇНИ
Газета Голос краю - Головна сторінка
Чернівецька обласна рада Офіційний сайт органу місцевого самоврядування
Заставнівська центральна районна бібліотека