Міський голова
Радиш Василь Йосипович
Дошка оголошень
- Повідомлення про заплановане застосування засобів захисту рослин Написано в %AM, %28 %399 %2026 %11:%квіт. Детальніше
- Проєкт рішення "Про внесення змін до рішення LVІ сесії Заставнівської міської ради VІІІ скликання від 11 липня 2025 року № 899/56-2025" Написано в %AM, %28 %361 %2026 %10:%квіт.
- Повідомлення про оприлюднення проєкту регуляторного акта Написано в %AM, %28 %346 %2026 %10:%квіт. Детальніше
Основні розділи
Вхід на сайт
Зараз на сайті
На сайті 126 гостей та 0 користувачів
Проекти рішень виконавчого комітету
- Автор: Адміністратор
- Категорія: Проєкти рішень міської ради
- Перегляди: 18714



























Коментарі
В И Р І Ш И В:
1. Інформацію про роботу відділу земельного устрою та містобудування міської ради по здійсненню контролю за використанням земельних ділянок, якими користуються суб’єкти господарської діяльності, юридичні та фізичні особи на території громади у 2025 році, взяти до відома.
2. Рекомендувати відділу земельного устрою та містобудування:
1) здійснювати постійний контроль за справлянням земельного податку;
2) надалі встановлювати фактичне користування земельними ділянками, які використовуються без правовстановлюючих документів;
3) проводити роз’яснювальну роботу з мешканцями щодо використання земельних ділянок за цільовим призначенням.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на начальника відділу земельного устрою та містобудування Маріанну САНДУЛЯК.
Інформація
про роботу відділу земельного устрою та містобудування міської ради по здійсненню контролю за використанням земельних ділянок, якими користуються суб`єкти господарcької діяльності,
юридичні та фізичні особи у 2025 році
Відділ земельного устрою та містобудування (далі – відділ) міської ради є структурним підрозділом виконавчого комітету Заставнівської міської ради та взаємодіє з контролюючими органами та суб’єктами господарювання. Основними завданнями відділу є забезпечення реалізації повноважень на території громади щодо створення необхідних умов для реалізації прав громадян та юридичних осіб з питань регулювання земельних відносин відповідно до Закону України «Про звернення громадян», керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Земельним кодексом України та іншими законодавчими актами у сфері регулювання земельних відносин. Спеціалістами відділу здійснюється щоденний прийом громадян та юридичних осіб, яким надаються консультації та обґрунтовані відповіді з питань земельного законодавства та містобудування.
Протягом звітного періоду робота була зосереджена на інвентаризації земель та забезпеченні прозорості землекористування в громаді. Проведено роботу з виявлення неоформлених земельних ділянок, що використовуються без відповідних правовстановлюючих документів. Опрацьовано в автоматизованій системі Державного земельного кадастру 2160 ділянок, отримано актуальну інформацію про земельні ділянки. Проведено камеральну інвентаризацію щодо землевласників та землекористувачів в громаді, відповідно до відомостей державного земельного кадастру, таким чином щомісячно оновлюється база даних земельного кадастру та внесення відомостей по ділянках, що забезпечує доступ до інформації для використання в подальшій роботі відділу.
Проводиться робота, спрямована на об’єктивний та вчасний розгляд звернень з питань контролю за використанням земельних ділянок. Відділом земельного устрою та містобудування організовується робота по вирішенню земельних спорів щодо земель загального користування, добросусідства, містобудування у межах територіальної громади. За звітний період розглянуто 16 звернень та проведено обстеження земельних ділянок, сторонам спору надано роз'яснення щодо можливого вирішення конфліктів, із них: 8 звернень щодо погодження актів приймання – передачі межових знаків на зберігання у зв’язку з відсутністю власників суміжного домоволодіння та 4 конфліктних ситуацій вдалося вирішити у робочому порядку.
Протягом року проводилася робота з громадою та надання послуг, за результатами якої, відділом протягом звітного періоду опрацьовано понад 840 звернень суб’єктів господарювання та громадян. Посадовими особами підготовлено запити, інформації та направлено відповіді, роз’яснення у письмовій та усній формі всім заявникам. З метою проведення роз’яснювальної роботи з мешканцями, відділом надається інформація для оприлюднення її на офіційному вебсайті міської ради.
За участі працівників відділу відбулося 9 засідань постійної комісії міської ради з питань регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, в результаті роботи якої сформовано та направлено на розгляд сесії 86 проектів рішень міської ради, на підставі яких прийняті відповідні рішення та згідно чинного законодавства оприлюднені на офіційному сайті міської ради. За результатами розгляду цих питань Заставнівською міською радою, спеціалістами відділу сформовано та надано заявникам 51 витяг з рішень сесій міської ради. Першочергово на контролі перебуває питання виділення земельних ділянок учасникам бойових дій, проводиться роз’яснювальна робота та надається методична допомога з питань, віднесених до повноважень виконавчих органів міських рад у сфері регулювання земельних відносин. Опрацьовано 33 звернення від членів сім’ї загиблих Захисників і Захисниць України та учасників бойових дій та відповідно щороку формується база даних та черга щодо надання земельних ділянок, для подальшої роботи в разі внесення змін до підпункту 5 п. 27 розділу X Перехідних положень Земельного кодексу України.
У 2025 році продовжувалася робота щодо впорядкування адресного господарства, присвоєно та впорядковано поштові адреси для 16 об’єктів нерухомого майна на території міста Заставна та старостинських округів.
Виконавчим комітетом Заставнівської міської ради протягом 2025 року було прийнято 9 рішень «Про затвердження актів обстеження зелених насаджень (дерев, чагарників, газонів, квітників), що підлягають видаленню».
Діяльність відділу безпосередньо впливає на стабільність фінансового стану громади, тому з метою якісного формування та забезпечення виконання місцевого бюджету, протягом 2025 року посадовими особами відділу було проведено роботу з платниками земельного податку та платниками податку на доходи фізичних осіб у вигляді мінімального податкового зобов`язання, що підлягає сплаті фізичними особами, відповідно завдяки цьому, виконання річного плану надходжень щодо земельного податку з фізичних осіб становить 125,52 %, щодо податку на доходи фізичних осіб у вигляді мінімального податкового зобов`язання, що підлягає сплаті фізичними особами, становить 144,44 %.
ВИРІШИВ:
1. Внести зміни до пункту 1 рішення виконавчого комітету від 08.05.2025 року № 61 “Про визначення обсягів пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення в утриманні об’єктів благоустрою на території Заставнівської міської ради”, виклавши обсяги пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення в утриманні об’єкта благоустрою в новій редакції, що додається.
2. Обсяги пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення в утриманні об’єкта благоустрою ввести в дію з 01.06.2026 року.
3. Контроль за виконанням рішення покласти на міського голову Василя РАДИША.
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення виконавчого комітету
Заставнівської міської ради
від _____2026 року № ____
Обсяги
пайової участі власників тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення в утриманні об’єктів благоустрою на території Заставнівської міської ради
Обсяг пайової участі (внесок) в утриманні об’єкта благоустрою за один місяць для власників тимчасових споруд, які займаються підприємницькою діяльністю з використанням таких споруд самостійно, розраховується за наступною формулою:
В = Пз х Св х Кі х 0,025
Обсяг пайової участі (внесок) в утриманні об’єкта благоустрою за один місяць для власників тимчасових споруд, які передали право користування такими спорудами іншим особам, розраховується за наступною формулою:
В = Пз х Св х Кі х 0,05
де Пз – загальна площа території, закріпленої за тимчасовими спорудами торговельного, побутового, соціально-культурного та іншого призначення (м2).
Св – вартість одного квадратного метра земельної ділянки комерційного використання, визначена у технічній документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок міста Заставна
Кі – коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки станом на 01 січня поточного року *.
0,025 та 0,05 – коригувальний коефіцієнт – показник, який використовується для розрахунку обсягу пайової участі при розміщенні та експлуатації тимчасових споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення за один місяць, з метою недопущення збільшення розміру такої пайової участі для населення.
Обсяги пайової участі в утриманні об’єкта благоустрою не враховують суми податку на додану вартість, який нараховується і сплачується відповідно до норм чинного законодавством.
В И Р І Ш И В:
1.Затвердити План заходів щодо складання прогнозу бюджету Заставнівської міської територіальної громади на 2027-2029 роки (далі – План заходів), що додається.
2. Головним розпорядникам та одержувачам коштів бюджету міської територіальної громади, структурним підрозділам апарату міської ради та іншим установам і організаціям:
2.1. забезпечити безумовне виконання Плану заходів;
2.2. інформацію надати фінансовому відділу Заставнівської міської ради у визначені Планом заходів терміни.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на начальника фінансового відділу міської ради Світлану БУЙНОВСЬКУ.
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішення виконавчого комітету
Заставнівської міської ради
від ______2026 року №___
ПЛАН ЗАХОДІВ
щодо складання прогнозу бюджету Заставнівської міської
територіальної громади на 2027-2029 роки
Зміст заходів
Термін виконання
Відповідальні за виконання
1.Здійснити аналіз виконання бюджету Заставнівської міської територіальної громади бюджету упродовж 2023-2025 років та І кварталу 2026 року, виявити тенденції у виконанні доходної та видаткової частин бюджету
До 25 травня 2026 року
Фінансовий відділ Заставнівської міської ради
2.Довести до головних розпорядників коштів бюджету міської територіальної громади організаційно-методологічні засади складання прогнозу бюджету міської територіальної громади, визначені Мінфіном та інструктивний лист щодо основних організаційних засад процесу підготовки пропозицій до прогнозу бюджету
У дводенний термін з моменту отримання інформації від Мінфіну
Фінансовий відділ Заставнівської міської ради
3.Надати до фінансового відділу Заставнівської міської ради:
1) інформацію щодо чисельності населення
2) основні прогнозні показники економічного і соціального розвитку Заставнівської міської територіальної громади на середньостроковий період
3) прогнозні показники податку на прибуток та частини чистого прибутку (доходу) господарських організацій (які належать до комунальної власності);
4) пропозиції щодо необхідного обсягу співфінансування об’єктів, які включені до переліку об’єктів, що фінансуватимуться у 2026 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, прогнозні переліки об’єктів, які пропонується фінансувати за рахунок вищезазначених джерел, окремо у 2028 та 2029 роках;
5) інформацію про загальну площу земель у розрізі видів угідь, стан проведення грошової оцінки землі, розміри грошової оцінки на останню звітну дату, площу земель, які можуть бути надані в оренду, в т.ч. наданих в оренду станом на 01 червня 2026 року, та обґрунтовані прогнозні показники надходження коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення та коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва на 2027 рік і два наступні бюджетні періоди
6) прогнозні обсяги доходів бюджету міської територіальної громади на середньостроковий період відповідно до типової форми прогнозу бюджету
7) інформацію щодо обсягу розрахункових втрат місцевих бюджетів на середньостроковий період внаслідок надання державою податкових пільг зі сплати податку на доходи фізичних осіб та земельного податку
До 20 червня 2026 року
Головне управління статистики у Чернівецькій області
Відповідні структурні підрозділи міської ради
Відповідні структурні підрозділи, одержувачі бюджетних коштів
міської ради
Відповідні структурні підрозділи міської ради
Відповідні структурні підрозділи міської ради
ГУ ДПС у Чернівецькій області
ГУ ДПС у Чернівецькій області
4.Забезпечити прогнозування обсягу доходів бюджету міської територіальної громади, визначення обсягу фінансування бюджету міської територіальної громади та орієнтовних граничних показників видатків бюджету міської територіальної громади на середньостроковий період на підставі прогнозу економічного і соціального розвитку Заставнівської міської територіальної громади, аналізу виконання бюджету міської територіальної громади упродовж 2024-2025 років
До 01 липня 2026 року
Фінансовий відділ Заставнівської міської ради
5.Довести до головних розпорядників коштів орієнтовні граничні показники видатків бюджету міської територіальної громади на 2027-2029 роки
До 20 липня 2026 року
Фінансовий відділ Заставнівської міської ради
6.Надати до фінансового відділу Заставнівської міської ради пропозиції до прогнозу бюджету міської територіальної громади на 2027-2029 роки
До 25 липня 2026 року
Головні розпорядники, одержувачі бюджетних коштів бюджету міської територіальної громади та відповідні структурні підрозділи міської ради
7.Здійснити аналіз поданих головними розпорядниками, одержувачами бюджетних коштів, відповідними структурними підрозділами міської ради пропозицій до прогнозу бюджету міської територіальної громади на відповідність доведеним індикативним прогнозним показникам
Протягом 5 робочих днів з моменту отримання
Фінансовий відділ Заставнівської міської ради
8.Підготувати показники прогнозу бюджету міської територіальної громади на 2027-2029 роки
До 01 серпня 2026 року
Фінансовий відділ Заставнівської міської ради
9.Провести погоджувальні наради з головними розпорядниками, одержувачами бюджетних коштів, щодо узгодження показників прогнозу бюджету Заставнівської міської територіальної громади
До 05 серпня 2026 року
Фінансовий відділ Заставнівської міської ради
10.Забезпечити доопрацювання прогнозу бюджету міської територіальної громади за результатами проведених погоджувальних нарад та інформацій, отриманих від структурних підрозділів міської ради
До 10 серпня 2026 року
Фінансовий відділ Заставнівської міської ради
11.Подати прогноз бюджету міської територіальної громади на 2027-2029 роки разом із фінансово-економічним обґрунтуванням до виконавчого комітету Заставнівської міської ради
До 15 серпня 2026 року
Фінансовий відділ Заставнівської міської ради
12.Розглянути та схвалити прогноз бюджету міської територіальної громади Заставнівської територіальної громади на 2027-2029 роки
До 1 вересня 2026 року
Виконавчий комітет Заставнівської міської ради
13.Подати прогноз бюджету міської територіальної громади на 2027-2029 роки разом із фінансово-економічним обґрунтуванням до Заставнівської міської ради для розгляду в порядку, визначеному радою
У п’ятиденний строк після схвалення
Виконавчий комітет, Фінансовий відділ Заставнівської міської ради
14.Оприлюднити прогноз бюджету міської територіальної громади на 2027-2029 роки на офіційному сайті міської ради У визначені терміни
Загальний відділ Заставнівської міської ради
15. Схвалений прогноз бюджету міської територіальної громади на 2027-2029 роки подати з використанням автоматизованої інформаційно-аналітичної системи до Міністерства фінансів України для зведення показників місцевих бюджетів на середньостроковий період
У п’ятиденний строк після схвалення прогнозу
Фінансовий відділ Заставнівської міської ради