Тел. (03737) 3-12-91, пн-пт 8:30–17:30
Ел.пошта: rada@zmr.gov.ua
Адреса: Чернівецька обл., Чернівецький р-н,
м. Заставна, вул. Самоврядування, 9

Міський голова

Міський голова м. Заставна

Радиш Василь Йосипович

Погода в місті

hotelmix.com.ua

Зараз на сайті

На сайті 305 гостей та 0 користувачів

Христос Воскрес!

unnamedДорогі жителі Заставнівської громади!

Від щирого серця вітаю вас зі світлим і радісним святом Воскресіння Христового!
Великдень — це торжество життя, надії й перемоги добра над злом, світла над темрявою, любові над ненавистю. У ці святкові дні ми ще глибше усвідомлюємо цінність віри, єдності, родинного тепла та миру.

Нехай Великодній дзвін наповнить ваші серця спокоєм, а душу — натхненням на добрі справи. Бажаю кожному з вас здоров’я, благополуччя, злагоди у родинах, сил та наснаги. Нехай Божа ласка оберігає кожен дім, а любов до ближнього веде нас до щасливого майбутнього!

Миру нашій Україні, нашим захисникам — міцності духу й Божої опіки!
Хай ця Пасха принесе оновлення, спокій і впевненість у завтрашньому дні.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

З повагою, міський голова Василь Радиш

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Детальніше ...

Як отримати допоміжні засоби реабілітації безоплатно: алгоритм дій

  Особам з інвалідністю і дітям з інвалідністю надаються безоплатно або на пільгових умовах на підставі індивідуальної програми реабілітації послуги із соціально-побутового і медичного обслуговування, допоміжні засоби реабілітації (засоби для пересування, протезні вироби, сурдотехнічні засоби, мобільні телефони тощо), вироби медичного призначення (індивідуальні пристрої, протези очей, зубів, щелеп, окуляри, слухові та голосоутворювальні апарати, ендопротези, сечо- та калоприймачі тощо), а також автомобілі, крісла колісні з електроприводом - за наявності відповідного медичного висновку (частина перша статті 38 Закону України "Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні").

  Особа з інвалідністю має право на безоплатне забезпечення такими допоміжними засобами реабілітації (технічними та іншими засобами реабілітації) (далі – засоби):

Особи з інвалідністю забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації в порядку черговості.

Першочергово забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації та отримують компенсацію діти з інвалідністю, наступними - учасники бойових дій, постраждалі, жінки, дівчата після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії, з порушеннями розвитку молочних залоз, особи з інвалідністю у разі первинного забезпечення засобами реабілітації. (пункт 12 Порядку).

Як окремим категоріям отримати ДЗР1 Як окремим категоріям отримати ДЗР

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Для взяття на облік особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю (законний представник дитини), інша особа, яка має право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (далі - особа з інвалідністю) має право звернутися до центрів надання адміністративних послуг(ЦНАП); структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах ( у разі їх утворення),може зареєструватися через електронний кабінет особи за посиланням https://ek-cbi.msp.gov.ua/ або на офіційному вебсайті Міністерства соціальної політики України шляхом переходу за посиланням "Електронний кабінет особи з інвалідністю" у розділі "Е-Сервіси", та подати скановані копії необхідних документів за зареєстрованим місцем проживання осіб, або за їх фактичним місцем проживання, перебування (в установленому Мінсоцполітики порядку) (пункт 14 Порядку). Днем звернення за технічними та іншими засобами реабілітації вважається дата надходження заяви про взяття на облік разом з необхідними документами або подання останнього документа на запит органу соціального захисту населення.

Детальніше ...

Відбулося засідання комісії з питань земельних відносин та охорони навколишнього середовища

   15 квітня 2025 року відбулося засідання постійної комісії Заставнівської міської ради з питань регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища. Засідання провів голова комісії Володимир Турецький.

    Участь у роботі комісії взяли староста села Вербівці Богдан Семенко, депутати міської ради та спеціалісти виконавчих органів.

   Під час засідання члени комісії детально опрацювали надану землевпорядну документацію, перевіривши її відповідність вимогам чинного законодавства у сфері земельних відносин.

    За результатами обговорення ухвалено рішення погодити винесення відповідних проєктів рішень на розгляд чергової сесії міської ради.

    Переглянути відеотрансляцію засідання можна за посиланням: https://youtu.be/Sv2WNyixuTE?si=n0r2IEu2WDfj3boG

Детальніше ...

За вчинення крадіжки засуджено жителя с. Веренчанка до 6 років позбавлення волі

   За підтримання публічного обвинувачення прокурорів Заставнівського відділу Чернівецької окружної прокуратури жителя с. Веренчанка притягнуто до кримінальної відповідальності за вчинення крадіжки, вчиненої повторно у період дії військового стану, поєднаної із проникненням в інше приміщення
(ч. 4 ст. 185KK України).

   Вироком Заставнівського районного суду Чернівецької області його засуджено до 6 років позбавлення волі.

   Під час судового розгляду встановлено та доведено, що у лютому 2024 року 46-річний житель с. Веренчанка Чернівецького району Чернівецької області проник у приміщення магазину, звідки вчинив крадіжку грошових коштів, продуктів харчування та алкогольних напоїв.

   При призначенні покарання суд врахував той факт, що підсудний раніше неодноразово притягався до кримінальної відповідальності, однак на шлях виправлення не став та знову вчинив умисний корисливий злочин.

 

Заставнівський відділ

Чернівецької окружної прокуратури    

Детальніше ...

ДСНС закликає дотримуватись правил пожежної безпеки під час Великодніх свят

pashaНапередодні світлого свята Воскресіння Христового інспекторський склад Чернівецького районного управління ГУ ДСНС України у Чернівецькій області звертається до громадян із закликом не забувати про правила пожежної безпеки.

У храмах під час святкових богослужінь активно використовуються свічки, кадильне вугілля та інші джерела відкритого вогню, що потребує особливої уважності та обережності. Щоб убезпечити вірян та уникнути надзвичайних ситуацій, рятувальники проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу зі священнослужителями та прихожанами: розповсюджують листівки, надають рекомендації щодо безпечної поведінки в місцях масового скупчення людей.

Основні вимоги пожежної безпеки у церквах:

  • у приміщенні мають бути не менше 4-х справних вогнегасників (по 5 л кожен), з розрахунку 1 вогнегасник на 20 м²;

  • електромережу необхідно перевірити й привести до належного стану;

  • церква має бути оснащена первинними засобами пожежогасіння: ящиками з піском, бочками з водою, пожежними відрами, повстю, совковими лопатами тощо;

  • заборонено використання саморобних електронагрівальних приладів і саморобних плавких вставок в електролічильниках;

  • свічники повинні стояти на металевих листах, закріплених на підлозі;

  • під час святкувань рекомендовано організувати цілодобове чергування відповідальних осіб.

У побуті:

  • під час приготування паски та святкових страв будьте обережні з газовими й електроприладами – ніколи не залишайте їх без нагляду;

  • не залишайте дітей наодинці з вогнем, особливо, коли топиться піч або горить свічка;

  • дотримуйтеся безпечної відстані між відкритим вогнем і легкозаймистими матеріалами.

За статистикою, саме під час свят значно зростає кількість випадків загорань. Основна причина – недотримання елементарних правил пожежної безпеки. Щоб свято не перетворилося на трагедію – подбайте про безпеку заздалегідь.

У разі виникнення пожежі – негайно телефонуйте 101!

Бережіть себе і своїх близьких. Нехай Великдень буде світлим, радісним і безпечним!

Детальніше ...

Увага! Ящур – небезпечна вірусна хвороба тварин

Ящур (Footandmouthdisease (FMD)) – важке, висококонтагіозне вірусне захворювання тварин, яке має значний економічний вплив. Хвороба вражає велику рогату худобу, свиней, овець, кіз та інших парнокопитних жуйних. На ящур може хворіти й людина.

Це транскордонна хвороба тварин з високою ймовірністю занесення на території сусідніх країн, яка глибоко впливає на продуктивність тваринництва та порушує регіональну та міжнародну торгівлю тваринами та продуктами тваринництва.
Ящур викликається афтовірусом родини Picornaviridae та реєструється у багатьох країнах світу. Всього налічується 7 імунологічно відмінних серотипів: А,О,С, SAT1, SAT2, SAT3, Asia1, які разом налічують більше 60 штамів. Імунітет до одного серотипу не захищає тварину від інших серотипів.

Шляхи передачі ящуру:

– прямий контакт з інфікованими свійськими або дикими тваринами. Виділення вірусу відбувається через дихання, зі слини, фекалій та сечі, молока та сперми – за 4 дні до появи клінічних ознак;

– контаміновані продукти тваринного походження (необроблені м’ясні продукти, харчові відходи та молоко). Вірус здатен зберігатись від одного дня до декількох тижнів;

– забруднений одяг, взуття, обладнання, транспортні засоби для перевезення тварин та інше (сіно, корм, вода, молоко та біопрепарати);

– може передаватись повітря-крапельним шляхом за низької температури та високої вологості.

Захворення характеризується лихоманкою та виразками у вигляді пухирів (афт), ерозій в ротовій порожнині, на язиці, губах, вимені та кінцівках. Також у тварин з’являється слиновиділення, анорексія, кульгавість, аборт і раптова загибель новонародженого молодняку та зниження молочної продуктивності.

Ящур є першою хворобою, для якої Всесвітня організація охорони здоров’я тварин (WorldOrganisationforAnimalHealth – WOAH) створила офіційний список вільних від хвороби країн, які можуть бути офіційно визнані вільними від цієї хвороби повністю або в певних зонах і компартментах.

Останній випадок ящуру в Україні був зареєстрований в 1988 році, а з 1992 року Україна має статус WOAH як країни вільної від вакцинації. У зв’язку з чим вакцинація тварин не проводиться.

З метою своєчасного реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з даним захворюванням тварин та вжиття заходів, направлених на мінімізацію ризиків поширення ящуру в Україні, слід суворо дотримуватись положень Закону України «Про ветеринарну медицину № 2498-ХІІ від 25.06.1992, Вимог щодо ввезення (пересилання) на митну територію України харчових продуктів тваринного походження, кормів, сіна, соломи, а також побічних продуктів тваринного походження та продуктів їх оброблення, переробки, затверджених наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 16.11.2018 №553, Інструкції щодо профілактики та ліквідації захворювання тварин на ящур, яка затверджена наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.08.2017 № 431 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 05 вересня 2017 р. за № 1087/30955.

Перегляньте інфографіку, щоб краще зрозуміти ознаки захворювання та шляхи зараження.

Детальніше ...

Не пали - компостуй!

banersСпалювання зелених відходів є надзвичайно небезпечною для здоров’я людей, адже під час спалювання дим містить окиси азоту, чадний газ, важкі метали та інші небезпечні канцерогенні сполуки, спалювання зелених решток також несе чималу шкоду довкіллю. Горіння сухої трави призводить до пожеж, руйнує грунтовий покрив та знищує цілі екосистеми, частиною яких є безліч рослин, тварин та мікроорганізмів.

Що ж робити з зеленими залишками? Компостувати. Ця практика має чимало позитивних наслідків для громад та довкілля. По-перше, компостування зменшує обсяг відходів, що потрапляють на полігони. В середньому до 50% побутового сміття – це органічні відходи, які можуть бути перероблені в корисний компост, зменшуючи навантаження на звалища та скорочуючи потребу у створенні нових полігонів.

По-друге, компостування покращує якість ґрунтів та підтримує екосистеми. Отриманий компост збагачує землю поживними речовинами, підвищує її родючість, сприяє утриманню вологи, зменшує ерозію та необхідність у хімічних добривах, що позитивно впливає на довкілля.

По-третє, компостування допомагає скоротити викиди парникових газів. Розкладання органіки на полігонах створює метан – потужний парниковий газ. Натомість контрольоване компостування значно зменшує ці викиди та сприяє боротьбі зі змінами клімату.

По-четверте, компостування має економічні переваги. Воно дозволяє громадам знижувати витрати на вивезення та захоронення сміття, створює нові робочі місця, а також дає можливість продавати компост або використовувати його для озеленення та аграрних потреб, замінюючи дорогі добрива.

По-п’яте, компостування сприяє екологічній освіті та згуртуванню громади. Учасники програм компостування стають більш екологічно свідомими, активно залучаються до вирішення місцевих проблем, покращують санітарний стан своїх дворів та міст, а також підтримують розвиток культури роздільного збору відходів.

Таким чином, компостування є ефективним екологічним рішенням, що приносить комплексні екологічні, економічні та соціальні вигоди для громади, міста та країни загалом.

Детальніше ...

ЗА ПРАПОРЦІ!

ПФЯка ж то зла доля нищить Україну?

Тільки факти того, які події відбулись в країні за часи незалежності.

Дефіцит продуктів, картки. «Прихватизація» підприємств, ваучеризація. Розпродаж, розпил прихваченого, «човночники».

Порушена Конституція, майдани. Нікчемні закони про вибори, нікчемна влада. Нищення підприємців, трудова еміграція. Корупція у владі, розпродаж землі. «Велике будівництво», роззброєння.

Агресія Росії, загибель молодих, «бусифікація». Владу обирають ті, хто за це не відповідає. Обранці не контролюються виборцями: вони можуть 5 років грабувати, а потім «засіяти гречкою» і знов повернутись до влади.

Якщо рухатись далі цим шляхом, то яке майбутнє наших дітей та жінок ? РАБСТВО!

З усіх боків на країну тиснуть: воюйте – не воюйте, віддайте – не віддавайте, проведіть вибори – не проводьте…

Змушують діяти по чужим шаблонам. Дуже нагадує полювання, коли вовкам прапорцями визначають шлях до єгерів, до загибелі. Спасіння в тому, що треба вистрибнути за прапорці!

Необхідно провести вибори за новими правилами. Порушена Конституція кличе виправити помилки, позбутись нікчемного Виборчого Кодексу, усіх ганебних наслідків, які відбулись і відбуваються в державі після того. То мають бути відкриті ЕЛЕКТРОННІ вибори. Центрами організації і проведення виборів будуть обласні виборчі комісії. Сервери ОВК збируть електронні заяви виборців з усіх куточків країни, з фронту, з-за кордону. Виборці визначать ті громади де вони будуть голосувати. Особові коди виборців забезпечать таємність голосування. Розподіл виборчого процесу по областях позбавить ворогів України проводити «фейкові» акції: люди в громадах краще знають один одного, своїх висуванців.

Більше довіри СВОЇМ організаторам виборів! Участь у виборах приймуть ті партії, які зареєстровані в областях, передвиборчі програми яких підтримують 30% наявних в реєстрі виборців. Можна навіть рознести в часі голосування в різних регіонах. Це зведе нанівець «всеукраїнську сварку» партійних бонз.

Слід обирати депутатів ВРУ як переможців змагань в обласних округах. Кількість депутатів до ВРУ має корегуватись з наявною кількістю мешканців в областях та загальною кількістю українців (52 млн жителів – 450 депутатів, 30 млн – 260 депутатів). Термінові зміни виборчої системи позбавлять можливостей бажаючих розкачати суспільство і привести до влади проросійських політиків.

 

За матеріалами ГО «ЗА ДЕМОКРАТИЧНЕ ВИБОРЧЕ ПРАВО»

Детальніше ...

Про вимоги щодо децентралізації в Ukraine Facility

68 main v1662544892Ukraine Facility, програма фінансової підтримки України від Європейського Союзу, передбачає обовʼязкове проведення реформ в Україні.

В сфері децентралізації йдеться про розмежування повноважень, зміцнення відповідних внутрішніх структур муніципалітетів, забезпечення пропорційної системи нагляду за місцевими органами влади відповідно до Європейської хартії місцевого самоврядування.

Що треба зробити, щоб Україна не втратила кошти Ukraine Facility?

Коли зʼявиться законопроєкт, що забезпечив би «переформатування місцевих державних адміністрацій в органи префектурного типу»?

Чому законопроєкт, реєстр. №4298, суперечить завданням Ukraine Facility?

Відповіді на ці питання в статті «Як Україна втрачає кошти Ukraine Facility» видання «Українська правда» дає Радниця Голови Асоціації міст України Оксана Продан.

Англомовна версія статті розміщена за посиланням.

Детальніше ...

Відбулося засідання комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку

gerb  18 березня під головуванням депутата міської ради Людмили Пацарнюк відбулося засідання постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів, цін, інвестицій, підприємництва та регуляторної політики.

 У роботі комісії взяли участь члени комісії, секретар ради Руслан Леванін, керівники виконавчих органів Заставнівської міської ради та доповідачі. 

   Під час засідання розглянуто низку важливих питань, серед яких:

✅ Програма підтримки військових частин ЗСУ та інших силових структур на 2025 рік. У проєкті передбачено фінансування у розмірі 500 тис. грн для забезпечення військових матеріальними цінностями, транспортними засобами, засобами бронезахисту, безпілотниками, технічним обладнанням тощо.

✅ Зміни до комплексної Програми профілактики правопорушень на 2023-2025 роки. Відповідно до клопотання ГУНП у Чернівецькій області, програму доповнено заходами щодо технічного обслуговування службового транспорту поліцейського офіцера громади.

✅ Виконання бюджету громади за 2024 рік та внесення змін до бюджету на 2025 рік. Обговорено звіт про фінансові надходження та витрати за минулий рік та  розглянуто пропозиції щодо коригування бюджетних показників поточного року.

✅ Програма безоплатного поховання загиблих військовослужбовців. Заслухано звіт про виконання програми у 2024 році.

✅ Затвердження тарифів на соціальні послуги Центру надання соціальних послуг на 2025 рік. Члени комісії ознайомилися з обґрунтуванням нових тарифів та погодили їхній перегляд.

✅ План діяльності міської ради з підготовки регуляторних актів на 2025 рік.

✅ Передача земельної ділянки на баланс відділу освіти, культури, молоді та спорту.

   Під час обговорення депутати вносили пропозиції та висловлювали зауваження, які були враховані при формуванні остаточних висновків. За результатами роботи, комісія ухвалила рішення рекомендувати проєкти для розгляду на позачерговій сесії міської ради, яка відбудеться 20 березня.

   Відеозапис засідання доступний за посиланням: https://youtu.be/MDUDL3cHDJw?si=EZcSTBrnYoTe_yNd

Детальніше ...

Не спалюй – збережи природу! Відповідальність за підпал сухостою та шкода для довкілля

IMG 20250313 WA0002 1  Щовесни, з настанням теплої та сухої погоди, зростає ризик виникнення пожеж внаслідок самовільного спалювання рослинності. Подібні дії призводять до забруднення навколишнього середовища, а вогонь може перекинутися на лісосмуги, ліси, присадибні території. Неконтрольовані пожежі можуть знищити цілі лісові масиви, які росли десятки років. Крім того, величезної шкоди пожежі завдають фауні - гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки.

  Міндовкілля та Держекоінспекція звертається до громадян з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки в умовах природного довкілля, не спалювати суху траву та залишки рослинності, не провокувати таким чином виникнення пожеж, котрі можуть завдати чимало шкоди людям, державі та довкіллю.

   Нагадуємо про відповідальність, передбачену Кодексом України про адміністративні правопорушення згідно статей 77,  77-1, а саме:  

    За самовільний підпал трави за ст. 77-1 КУпАП штраф:

   - для громадян – від 3060 грн до 6120 грн;

   - для посадових осіб – від 15300 грн до 21420 грн.;

   у межах об’єктів природно-заповідного фонду:

   - для громадян – від 6120 грн до 12240 грн;

   - для посадових осіб – від 21420 грн до 30600 грн.

   За порушення правил пожежної безпеки у лісах відповідно до ст. 77 КУпАП:

   - громадяни мають сплатити від 1530 грн до 4590 грн;

   - посадові особи - від 4590 грн до 15300 грн.;

   якщо ці дії призвели до знищення або пошкодження лісу, штраф складатиме:

   - для громадян – від 4590 грн до 15300 грн;

   - для посадових осіб – від 10710 до 30600 грн.

   За спалювання відходів і залишків сухої рослинності за ст. 82 КУпАП штраф:

   - для громадян – від 340 грн до 1360 грн;

   - для посадових осіб – від 850 грн до 1700 грн.

   Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків.

Детальніше ...

Весняний місячник санітарної очистки та благоустрою в Заставнівській громаді

місячник весняного благоустроюШановні мешканці Заставнівської громади!

    З приходом весни традиційно розпочинається місячник благоустрою та санітарної очистки.

    Відповідно до рішення виконавчого комітету Заставнівської міської ради № 29 від 06 березня 2025 року, з 15 березня по 15 квітня у нашій громаді триватиме весняний місячник благоустрою та санітарної очистки.

    Ця ініціатива має на меті покращення санітарного стану довкілля, створення комфортних умов для проживання та підтримку порядку в наших населених пунктах.

  Закликаємо керівників і працівників підприємств, установ, організацій усіх форм власності впорядкувати закріплені території.

    Також звертаємося до всіх жителів – підтримуйте чистоту не лише у власних дворах, а й на прилеглих територіях, вулицях і громадських місцях. Адже благоустрій – це турбота про наше довкілля, про комфорт і затишок, про те, щоб жити в красивому та охайному місці. Це можливість зробити нашу громаду кращою для себе, своїх дітей та майбутніх поколінь.

    Долучайтеся до весняного прибирання – зробимо нашу громаду чистішою разом!

Детальніше ...

Робоча зустріч щодо організації громадських робіт

IMG 20250226 113028 1    Чернівецький районний сектор № 3 філії Державної установи «Центр пробації» у Чернівецькій області є центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері пробації.

    20 листопада 2024 року набрав чинності Закон України № 4081-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення виконання покарання у виді штрафу та громадських робіт». Оскільки одним із завдань органу пробації є нагляд за засудженими до покарання у вигляді громадських робіт, 26 лютого 2025 року начальник Чернівецького РС № 3 провів робочу зустріч із представниками Заставнівської міської ради.

   Метою зустрічі було налагодження співпраці у сфері виконання громадських робіт, які є ефективним та гуманним видом покарання для осіб, що вчинили незначні правопорушення. Такий вид покарання дає змогу правопорушникам понести відповідальність, зберігаючи соціальні зв’язки та можливість працювати.

    Під час зустрічі обговорили перелік об’єктів, на яких засуджені зможуть виконувати громадські роботи. Вид робіт визначає уповноважений орган з питань пробації за погодженням із органами місцевого самоврядування. До цього переліку можуть входити підприємства, установи та організації будь-якої форми власності, окрім приватної.

Детальніше ...

Ветеранів і ветеранок запрошують поділитися досвідом працевлаштування після служби

dosvid pratsevlashtuvannia 1   Український ветеранський фонд Мінветеранів запрошує ветеранів і ветеранок взяти участь в анонімному онлайн-опитуванні та поділитися досвідом працевлаштування після служби.

   Ветеранів і ветеранок, які мають досвід звільнення зі служби і пошуку роботи, просять розповісти:

      • - які виклики та перешкоди їм довелося долати під час працевлаштування;
      • - чи стали їм у пригоді на новому місці роботи знання та навички, отримані під час служби;
      • - якої підтримки в працевлаштуванні їм найбільше бракує.

 Щоб взяти участь в опитуванні, необхідно дати відповіді на запитання в анкеті за посиланням: https://veteranfund.com.ua/opytuvannia/.

   Мета опитування — визначити, як впливає перехідний період після звільнення зі служби і до працевлаштування на успішність працевлаштування.

  Український ветеранський фонд систематично досліджує потреби ветеранів та ветеранок. Це важливо для розробки ефективних програм підтримки. З результатами попередніх досліджень можна ознайомитися на сайті установи: https://bit.ly/3HchUKO.

Детальніше ...

Зустріч із волонтером пробації

IMG 20250303 091805 1 1   03 березня 2025 року волонтер служби пробації Олександр Стрілецький провів чергову зустріч із суб’єктами пробації, які перебувають на обліку Чернівецького районного сектору № 3 філії Державної установи «Центр пробації» у Чернівецькій області.

   Інформаційно-просвітницький захід був спрямований на важливість людини навернення до Бога через Ісуса Христа. Спираючись на біблійні постулати (вірш від Матвія 7:13-14), волонтер пробації наголосив присутнім на біблійному повчанні, а саме: увіходьте тісними ворітьми, бо просторі ворота й широка дорога, що веде до погибелі, і нею багато-хто ходять. Бо тісні ті ворота, і вузька та дорога, що веде до життя, і мало таких, що знаходять її. Присутні уважно слухали, висловлювали своє бачення та активно спілкувалися.   

   Такі зустрічі та бесіди можуть допомогти учасникам подолати згубні залежності та розпочати новий етап свого життя.

Детальніше ...

Семінар-практикум для педагогів у ЗДО: нові підходи до планування та розвитку творчості дошкільнят

0 02 05 b524ec847a2fbbfd575c872e   Днями у КЗ «ЗДО (ясла-садок)» Заставнівської міської ради відбувся семінар-практикум для педагогів. Захід провела вихователь-методист Козловська Марія Михайлівна, акцентуючи увагу на двох ключових темах: «Нова технологія планування освітнього процесу в ЗДО» та «Розвиток творчих здібностей дітей засобами нетрадиційного малювання».
 
   У ході семінару було презентовано досвід роботи вихователя Хортюк Тетяни Володимирівни, яка ознайомила учасників з ефективними та послідовними методами підготовки дітей молодшого, середнього та старшого дошкільного віку до навчання в Новій українській школі.
IMG 20250303 112543 1
 
   В практичній частині семінару вихователь Костюк Тетяна Костянтинівна провела майстер - клас для педагогів закладу на тему «Розвиток творчих здібностей дітей дошкільного віку засобами нетрадиційного малювання» у якому висвітлила уміння педагогів використовувати нетрадиційні техніки зображувальної діяльності на заняттях.
IMG 20250303 114518   Захід пройшов у приємній та невимушеній атмосфері. Педагоги не лише отримали нові знання, а й взяли участь у психологічних іграх, релаксаційних вправах, патріотичних руханках та інтерактивних презентаціях.
 
   Учасники семінару-практикуму попрацювали дуже плідно, показали вміння як творчо та креативно підходити до виховання та розвитку дошкільнят, взяли для себе багато цікавих ідей та напрацювань від колег.
Детальніше ...

Прокуратура вживає заходів щодо повернення коштів до сільського бюджету на суму близько 70 тис. грн.

photo 2025 01 16 09 03 41 e1737012962147   Чернівецькою окружною прокуратурою передано до Господарського суду Київської області позовну заяву в інтересах держави в особі Веренчанської сільської ради про визнання недійсним пункту договору в частині сплати ПДВ за придбання товару для військових потреб та стягнення коштів до сільського бюджету в сумі 70 тис.грн.

   На даний момент, Господарським судом Київської області відрито провадження за вказаною позовною заявою та прийнято її до розгляду.

 

Заставнівський відділ Чернівецької окружної прокуратури

Детальніше ...

Марія Громко: любов до Батьківщини крізь роки і кордони

20250304 115619 1    У 1953 році в простій заставнівській родині народилася чудова дівчинка, якій дали ім’я Марійка. Вона зростала розумною й допитливою, захоплювалася читанням казок, віршів та оповідань. Ще з дитинства вона мала тонке поетичне чуття, уважно вслухалася в ритм і мелодику слова, помічала красу природи й людських почуттів.20250304 115806 1

  Після закінчення школи Марійка почала писати власні вірші. Її перші поетичні спроби були надруковані в районній газеті «Прапор Перемоги». Вона невпинно працювала над собою, шліфувала майстерність, і незабаром її твори з’явилися й в обласних виданнях. Її талант був помічений і високо оцінений літературною спільнотою. 

   Проте доля розпорядилася так, що більшу частину життя Марійці довелося провести далеко від рідного дому й України. Та попри все, вона ніколи не забувала про свою Батьківщину. Любов до рідного краю, туга за ним, спогади про дитинство та молодість стали головними мотивами її поезії. Її вірші – це живий відгук душі, сповненої тепла, ніжності та щирості.

   Життя йшло своїм шляхом: Марійка вийшла заміж і народила трьох дітей. Донька Світлана нині проживає в США, Ірина – в Італії, а син Ігор мешкав на Буковині, у Глибоцькій громаді. Діти завжди пишалися своєю матір’ю, її силою духу та літературним талантом.

   Згодом Марійка тяжко захворіла, і її життя передчасно обірвалося. Але навіть у найважчі хвилини вона не припиняла писати, знаходячи розраду у віршах. Її поетичне слово було джерелом натхнення для багатьох, хто мав нагоду ознайомитися з її творчістю.

   У 2022 році її син Ігор героїчно загинув, захищаючи Україну від російських окупантів. Його подвиг став ще одним болючим випробуванням для родини. На гранітному пам’ятнику Героя викарбувані слова з вірша його матері – як символ незламності духу, любові до України та самопожертви в ім’я її майбутнього.

   Щоб вшанувати пам’ять матері, доньки Ірина та Світлана здійснили її заповітну мрію – у американському видавництві побачила світ перша й остання збірка поезій Марії Громко під назвою «Передчуття осені». До неї увійшли найкращі твори, написані в різні періоди її життя.

   Світла пам’ять про Марію Громко житиме в її віршах, які вона залишила нам у спадок, і в любові до рідного краю, що пронизує кожен її рядок. Її творчість назавжди залишиться джерелом натхнення для всіх, хто цінує справжнє поетичне слово.

20250304 115647 1

 

МІСТО У ДОЩІ

Я покидала місто у дощі,

Я залишала твої вірні руки,

Непрохана сльоза застигла на щоці,

І серце защеміло від розлуки.    

           Розтанули туманно обриси землі,

             І світ не світ, а біле покривало,

           Прозорістю високість заспівала,

              І сонце задрімало на крилі.

            І я немов маленьке журавля,

          В стрімкому і невпинному летінні…

           А там, внизу, залишилась земля,

              І осені коричневе цвітіння.

 

             Марія Громко

 

 

 

памятник 

СВІТЛІЙ ПАМ’ЯТІ ПОЕТЕСИ М. ГРОМКО

Я гортаю пожовклі сторінки

Та читаю чудові вірші

Дуже сильної, гарної жінки

І так важко чомусь на душі

Дуже боляче знати і чути

Що її вже нема серед нас

І шепочуть тугою листочки

Що не час було їй, ще не час

І дивлюся я мов на долоні

Простяглася дорога життя

Затремтіли від болю аж скроні

Ось обрив, а ось небуття

Ні, так важко, так важко читати

Ці наповнені болем вірші

Ну чому ми не вмієм літати?

Як птахи, як ось ті журавлі

Ми б полинули піснею в небо

Ми б змахнули небесним крилом

Щоб зробити усе так,як треба

Щоб добро розділити із злом

Все пройде, промине...

Струть роки і години

Біль і трепіт весь наш на душі

Лиш залишаться вірші людини

                                          Що лишили свій слід на землі.

 

                                         Олександр Дрига

 

   Матеріал підготував Олександр Дрига.

Детальніше ...

Комісія міськради розглянула важливі питання земельних відносин

     Сьогодні відбулося засідання постійної комісії з питань регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища. Участь у роботі комісії взяли міський голова Василь Радиш та секретар ради Руслан Леванін. Вів засідання голова комісії Володимир Турецький.

    Члени комісії детально опрацювали землевпорядну документацію, перевіривши її відповідність вимогам чинного земельного законодавства.

    За підсумками засідання депутати погодили винесення відповідних проєктів рішень на розгляд чергової сесії міської ради.

    Переглянути відеотрансляцію засідання можна за посиланням: https://youtu.be/2jJGbwB_8ak?si=vfyPDb-OiDil5Vk4

Детальніше ...
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний портал Верховної Ради України
Офіційний портал органів виконавчої влади України
Верховний Суд України офіційний веб-сайт
Чернівецька районна військова адміністрація
Заставнівський опорний ЗЗСО І-ІІІ ст. - Головна сторінка
Заставнівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів - Головна сторінка
Асоціація міст України - Головна сторінка
Гід з державних послуг
Заставнівська міська рада - YouTube
Ми у Фейсбуці - Заставнівська міська рада
Асоціація малих міст УКРАЇНИ
Чернівецька обласна військова адміністрація
Чернівецька обласна рада Офіційний сайт органу місцевого самоврядування
Заставнівська центральна районна бібліотека