Міський голова

Міський голова м. Заставна

Радиш Василь Йосипович

Звіт за 2018 рік

Погода в місті

Зараз на сайті

На сайті 517 гостей та відсутні користувачі

День українського кіно

В 1895 р. в підвалі «Гранд кафе» на бульварі Капуцинок в Парижі відбувся перший публічний сеанс «сінематографа», винайденого братами Люм’єр. Публіка, що зібралася на перший у світі кіносеанс дивилася «Прибуття поїзду на вокзал». Побачене справило на людей величезне враження. Вони в паніці залишали свої місця і тікали боячись, шо ось-ось потраплять під поїзд, який стрімко наближався. Ніхто і уявити тоді не міг, що даний вид мистецтва стане найпопулярнішим та наймасовішим, а доходи від прокату сягнуть космічних цифр.

12 січня 1996 згідно указу президента України Л. Кучми на підтримку ініціативи кінематографів України було ухвалено: День українського кіно, яке відзначається щорічно у другу суботу вересня. По суті саме в цей період народився батько українського кінематографу О. Довженко, фільми якого, навіть і сьогодні не втратили своєї актуальності і є перлинами світової кіноіндустрії.

Нажаль сьогодні український кінематограф переживає не легкі часи. Адже з 2000 року вся світова кіноіндустрія перейшла на цифровий кінопоказ. Але дороговартісне сучасне кінообладнання навіть районним центрам України без допомоги держави придбати неможливо, а про село і годі говорити. Знищена Одеська, Ялтинська кіностудія, Київська науково-популярних фільмів та інше. Саме вікно це пробіл у інформаційному просторі в свій час заполонили російські бойовики, з одного боку, та власні канали з проросійськи настроєних олігархів з іншого і дали негативний результат. Адже влада часто забувала, що кіно це є потужна інформаційна зброя.

Завдяки мудрим керівникам нашого району таким як: Бойчук М.М., Копчук В.Д., Куксанов С.П. в свій час наш кінотеатр вдалося відстояти та зберегти. Який є окрасою нашого міста. В якому проводяться цікаві заходи, демонструються фільми, проводяться дискотеки, зустрічі, семінари та сесії міської ради.Користуючись можливістю хочу сьогодні подякувати голові нашої громади В. Радишу, який робить все для того щоб наш Центр дозвілля та відпочинку «Мир» ставав ще кращим, а присутні відчували тепло, комфорт і задоволення. А також всім депутатам Заставнівської міської ради, особливо Семенюк Л.О., яка доклала немало зусиль заради процвітання нашого закладу.

О.О. Дрига (директор Центру дозвілля і відпочинку "Мир")

Прокоментувати:

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
вгору
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний портал Верховної Ради України
Офіційний портал органів виконавчої влади України
Верховний Суд України офіційний веб-сайт
Чернівецька обласна рада Офіційний сайт органу місцевого самоврядування
Заставнівська районна державна адміністрація
Заставнівська центральна районна бібліотека
Газета Голос краю - Головна сторінка