Тел. (03737) 2-21-90, пн-пт 8:30–17:30
Ел.пошта: rada@zmr.gov.ua
Адреса: Чернівецька обл., Чернівецький р-н,
м. Заставна, вул. Самоврядування, 9

Міський голова

Міський голова м. Заставна

Радиш Василь Йосипович

Погода в місті

Зараз на сайті

На сайті 257 гостей та 0 користувачів

Головне управління ДПС у Чернівецькій області Повідомлення для інформування громадськості Запитання – відповідь щодо сплати земельного податку

Головне управління ДПС у Чернівецькій області
Повідомлення для інформування громадськості
Запитання – відповідь щодо сплати земельного податку

Чи є платником земельного податку ФОП – платник ЄП за земельні ділянки,
земельні частки (паї), які надавалися їй як фізичній особі (право власності оформлено
на ФО) та використовуються за призначенням для провадження господарської
діяльності?
Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області роз’яснюють, відповідно до
підпунктів 14.1.72 і 14.1.73 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України земельний податок –
обов’язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток
(паїв), а також постійних землекористувачів.
Пунктом 269.1 ст. 269 ПКУ встановлено, що платниками плати за землю є, зокрема,
платники земельного податку, а саме власники земельних ділянок, земельних часток (паїв)
(п.п. 269.1.1.1 п.п. 269.1.1 п. 269.1 ст. 269 ПКУ).
Згідно з п. 270.1 ст. 270 ПКУ об’єктами оподаткування платою за землю є, зокрема,
об’єкти оподаткування земельним податком:
земельні ділянки, які перебувають у власності (п.п. 270.1.1.1 п.п. 270.1.1 п. 270.1 ст. 270
ПКУ);
земельні частки (паї), які перебувають у власності (п.п. 270.1.1.2 п.п. 270.1.1 п. 270.1 ст.
270 ПКУ).
Разом з тим, платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати
та подання податкової звітності, зокрема, з податку на майно в частині земельного податку за
земельні ділянки, що використовуються платниками єдиного податку першої – третьої груп
для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання земельних ділянок
та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм),
позичку, на іншому праві користування) та платниками єдиного податку четвертої групи для
ведення сільськогосподарського товаровиробництва (п.п. 4 п. 297.1 ст. 297 ПКУ).
Враховуючи викладене, звільняється від сплати земельного податку (в т. ч. обов’язку
нарахування, подання податкової звітності із земельного податку) фізична особа –
підприємець – платник єдиного податку:
першої – третьої груп – за земельні ділянки, що використовуються такою особою за
призначенням для провадження господарської діяльності (крім діяльності з надання
земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в
оренду (найм), позичку, на іншому праві користування);
четвертої групи, за земельні ділянки сільськогосподарського призначення, що
використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.


Чи передбачена відповідальність за нестворення або незберігання фіскальних
звітних чеків (щоденних Z-звітів), створених РРО або ПРРО в електронній формі?
Фахівці Головного управління ДПС у Чернівецькій області нагадують, що згідно з ст. 2
Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів
розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та
доповненнями (далі – Закон № 265) фіскальний звітний чек (далі – щоденний Z-звіт) –
документ встановленої форми, створений у паперовій та/або електронній формі
(електронний фіскальний звітний чек) реєстратором розрахункових операцій (далі – РРО)
або програмним РРО (далі – ПРРО), що містить дані денного звіту, під час створення якого
інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься відповідно до
фіскальної пам’яті РРО або фіскального сервера контролюючого органу.
Пунктом 9 ст. 3 Закону № 265 встановлено, що суб’єкти господарювання, які
здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням
електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів

(наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані щоденно
створювати у паперовій та/або електронній формі РРО (за виключенням автоматів з продажу
товарів (послуг)) або ПРРО фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій.
Відповідно до п. 6 глави 4 розд. II Порядку реєстрації та ведення розрахункових
книжок, книг обліку розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів
України від 14.06.2016 № 547 із змінами та доповненнями (далі – Порядок № 547), суб’єкт
господарювання має забезпечити збереження щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних
Z-звітів) в паперовій та/або електронній формі протягом строку, визначеного п. 44.3 ст. 44
Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та
доповненнями (далі – ПКУ).
Збереження суб’єктом господарювання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних
Z-звітів) в паперовій та/або електронній формі здійснюється у будь-який зручний та не
заборонений чинним законодавством спосіб.
При цьому спосіб збереження суб’єктом господарювання щоденних фіскальних звітних
чеків (щоденних Z-звітів) в паперовій та/або електронній формі має забезпечити (у тому
числі під час проведення перевірки) можливість візуального перегляду такого Z-звіту для
підтвердження факту оприбуткування готівки та повноти обліку здійснених розрахункових
операцій.
Дані наданих для перегляду Z-звітів в паперовій та/або електронній формі мають
співпадати з даними електронних копій таких Z-звітів, що містяться у фіскальній пам’яті
РРО та/або на фіскальному сервері контролюючого органу.
Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або
безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського
харчування та послуг, крім суб’єктів господарювання, які відповідно до рішень,
затверджених власними розпорядчими документами, про те, що у випадку виходу з ладу РРО
або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюється до
моменту належного підключення резервного РРО або включення електроенергії, зобов’язані
зареєструвати книгу обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) (п. 1 глави 1 розд. II
Порядку № 547).
За порушення встановленого Законом № 265 порядку проведення розрахунків у сфері
торгівлі, громадського харчування та послуг, зокрема, нестворення (несвоєчасне створення)
щоденних Z-звітів у паперовій та/або електронній формі РРО (за виключенням автоматів з
продажу товарів (послуг)) або ПРРО фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових
операцій – до платників податку застосовується штраф відповідно до ст. 155 прим. 1 Кодексу
України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х із змінами
та доповненнями (далі – КУпАП):
на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п’яти неоподатковуваних
мінімумів доходів громадян;
на посадових осіб від п’яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою ст. 155 прим. 1 КУпАП, вчинені особою, яку
протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, тягнуть за
собою накладення штрафу:
на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від п’яти до десяти неоподатковуваних
мінімумів доходів громадян;
на посадових осіб від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів
громадян.
Водночас, застосування відповідальності за незбереження фіскальних звітних чеків
(щоденних Z-звітів) створених РРО або ПРРО не передбачено.

Прокоментувати:

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
вгору
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний портал Верховної Ради України
Офіційний портал органів виконавчої влади України
Верховний Суд України офіційний веб-сайт
Заставнівська районна державна адміністрація
Заставнівський опорний ЗЗСО І-ІІІ ст. - Головна сторінка
Заставнівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів - Головна сторінка
Асоціація міст України - Головна сторінка
Заставнівська міська рада - YouTube
Ми у Фейсбуці - Заставнівська міська рада
Асоціація малих міст УКРАЇНИ
Газета Голос краю - Головна сторінка
Чернівецька обласна рада Офіційний сайт органу місцевого самоврядування
Заставнівська центральна районна бібліотека