Тел. (03737) 2-21-90, пн-пт 8:30–17:30
Ел.пошта: rada@zmr.gov.ua
Адреса: Чернівецька обл., Заставнівський р-н,
м. Заставна, вул. Гагаріна, 9

Міський голова

Міський голова м. Заставна

Радиш Василь Йосипович

Звіт за 2018 рік

Дошка оголошень

Погода в місті

Зараз на сайті

На сайті 229 гостей та відсутні користувачі

ІІ РАУНД ВІДБОРУ ДО ПРОГРАМИ DOBRE: ЗАСТАВНІВСЬКА ГРОМАДА ПРОЙШЛА СПІВБЕСІДУ

 
12 серпня у міській раді, за участі голови громади Василя Радиша, відбулося онлайн-спілкування з програмними фахівцями. Ярослава Ткаченко та Ілля Лісогор провели з представниками Заставнівської ОТГ співбесіду, за результатами якої буде визначено, чи оберуть нашу громаду для співпраці.
 
 
IMG_20200812_105616-1.jpg
 
Ілля Лісогор нагадав, що програма передбачає навчання потрібних людей, тренінги, обміни, спілкування, а також фінансову підтримку перспективних проєктів, обґрунтовані командні рішення на основі експертних думок, діяльність робочих груп, які забезпечать різні точки зору.
 
За словами пана Іллі, програма «DOBRE» допомагає громадам ставати взірцями місцевого самоврядування, сконцентрована на розвитку громадянського суспільства. Чимало успішних історій у 75 громадах підтверджують, що кожна з них отримала інтенсивний розвиток завдяки такій участі. Починається співпраця з визначення пріоритетів: що необхідно жителям громади, апарату. «Ми не аудиторська служба, а програма підтримки. Розраховуємо на чесну, відкриту, результативну співпрацю. Піклуємося, щоб наші громади були фінансово чистими, сильними, тож звертаємо увагу на все. Насамперед, маємо створити стратегію розвитку – всебічну, комплексну, на основі потреб саме вашої громади.»
 
 
IMG_20200812_111238-1.jpg
 
Після короткого опису кожен учасник розповів, чого очікує від такої співпраці. Василь Радиш подякував тим працівникам, які підготували і подали заявку на участь, бо це суттєва робота. А ще окреслив найактуальніші проблеми, які досі не вдалося вирішити, хоча спроб уже було чимало. Це і водопровід, і очисні споруди, і харчоблок Заставнівського ЗЗСО тощо. Міський голова сподівається, що фахівці підкажуть кращі шляхи.
 
Лілія Ганяк зазначила, що користь від програми − насамперед нові вміння навички, підказка ресурсів, непомічених досі, зміцнення командного духу, підвищення спроможності і колективу, і всієї громади.
 
Руслан Леванін: «Зі створенням ОТГ зросла наша відповідальність. Таке враження, що за кожним з нас – конкретні люди. Тому хочемо ознайомитися з передовим досвідом і взяти для себе найкраще.»
 
IMG_20200812_111243-1.jpg
 
Іван Звоздецький детальніше описав комунальні проблеми міста, стан водогону і очисних споруд.
Від імені фінансистів виступили Оксана Михайлюк і Світлана Буйновська. Пані Оксана зазначила, що стратегія розвитку громади дуже на часі, допомагає переконатися, в якому напрямі варто рухатися громаді, як раціонально планувати кошти. І обмін досвідом важливий для ефективної роботи. А пані Світлана доповнила, що чекає доречних підказок, щоб найкраще профінансувати ті сфери, від яких особливо залежить комфорт людей.
 
Марічка Косар наголосила, що наші навчальні заклади не готові були до дистанційного навчання, яким не вдалося охопити усіх учнів. Педагоги з радістю візьмуть участь у тематичних тренінгах від програми, це дозволить підвищити фаховий рівень. Окрім того, важливо забезпечити дітям кращі умови навчання. Надала вичерпну інформацію про роботу відділу освіти, культури, молоді та спорту міської ради.
 
Ніна Мартинюк виступила як представник молоді. Описала, як міська рада намагається активно співпрацювати з молодими людьми, донести до них необхідну інформацію через соціальні мережі, організувати цікаве дозвілля. А головна мета – утримати їх тут гарними перспективами, не допустити надалі масового виїзду за кордон чи у великі міста.
Від ГО «За добробут Заставнівщини» виступили член виконкому, почесний житель міста Іван Бурдейний та приватний підприємець Сергій Тодорюк. Іван Миколайович підкреслив, що узагальнення світового і українського досвіду, дозволить громаді краще розвиватися. Цієї осені громади сформуються остаточно, тож тепер ефективнішим буде триваліше фінансове планування. Пан Сергій, який має хороший досвід співпраці з корпусом миру, зазначив, що заставнівчани добре вмотивовані і готові розвиватися, а освіта важлива як для молоді, так і для старшого покоління, щоб, зокрема, навчити їх користуватися банківськими додатками і банкоматами.
 
Підприємець Борис Колісник детальніше розпитав про співпрацю щодо залучення інвестицій, а депутатка і підприємець Орися Радиш описала проблеми комунікації з контролюючими органами, умови кредитування бізнесу. Інформативна частина дуже важлива, без допомоги дуже важко вийти з кризи. Процитувала актуальний вислів: «Якщо хворому поставили правильний діагноз, то лікування буде ефективним». Тож є надія на плідну співпрацю.
 
Також у співбесіді взяли участь Інна Леваніна, Сергій Кулінкович та Орися Ткач.
 
Пані Ярослава питала, чи готові наші фахівці витрачати свій час на виїзні тренінги і ознайомлення з досвідом інших громад. На це прозвучало однозначне «так» від усіх учасників співбесіди.
 
До 25 серпня Заставнівська ОТГ має виконати домашнє завдання від програми «DOBRE».

Прокоментувати:

Авторизуйтесь, щоб мати можливість залишати коментарі
вгору
Офіційне інтернет-представництво Президента України
Офіційний портал Верховної Ради України
Офіційний портал органів виконавчої влади України
Верховний Суд України офіційний веб-сайт
Заставнівська районна державна адміністрація
Заставнівська гімназія - Головна сторінка
Заставнівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів - Головна сторінка
Асоціація міст України - Головна сторінка
Заставнівська міська рада - YouTube
Ми у Фейсбуці - Заставнівська міська рада
Асоціація малих міст УКРАЇНИ
Газета Голос краю - Головна сторінка
Чернівецька обласна рада Офіційний сайт органу місцевого самоврядування
Заставнівська центральна районна бібліотека